OpenOffice.org v internetové kavárně (8. října 2003)

Provozuji internetovou kavárnu a protože nejsem bohatý, hledal jsem software pro klientské PC, který by byl pokud možno co nejlevnější.  

OpenOffice.org v internetové kavárně (8. října 2003)

Vieroslav Mesarč (kavarna@vime_cz) nám napsal:

Provozuji internetovou kavárnu a protože nejsem bohatý, hledal jsem software pro klientské PC, který by byl pokud možno co nejlevnější. Začínal jsem se třemi klientskými PC, a tak jsem používal software od společnosti 602, který je také zdarma pro nekomerční využití a pro komerční do tří licencí. Když jsem postupně rozšířil počet klientských PC na pět, začal jsem se poohlížet po jiném kancelářském software, jenž by byl pokud možno zdarma. Tak jsem narazil na Openoffice.org. Nainstaloval jsem jej na všechny klienty a sám jsem se s tímto softwarem začal seznamovat, abych mohl svým zákazníkům případně poradit. Nikdy před tím jsem tento balík ani neviděl. Dříve jsem pracoval jako správce sítě ve firmě s 65 PC kde se používal výhradně software společnosti Microsoft.

Moji zákazníci jsou převážně zvyklí pracovat s aplikacemi Microsoftu, nosí si tedy na disketách dokumenty vytvořené ve Wordu či Excelu a s převody nejsou vůbec žádné problémy. V OOo jsem v konfiguraci upravil nastavení výchozího písma (Arial) a ukládání do dokumentů *.doc a *.xls. Nic víc jsem nemusel nastavovat a upravovat. Zatím se mi za přibližně měsíc provozu nestalo, že by někdo vůbec nevěděl co a jak použít, sem tam se někdo zeptá jak definovat nadpis a podobně, ale to je vše. Každý kdo někdy pracoval s aplikacemi společnosti Microsoft se v OpenOffice.org orientuje velmi dobře a já jsem navýsost spokojený jednak proto, že zákazníci mají to co potřebují a samozřejmě také že jsem za tento software nemusel platit nehorázné sumy.

Jediná malá výhrada na závěr: používám verzi 1.0.3 a trochu mi vadí poněkud pomalejší náběh aplikace. Proto se těším na verzi 1.1. která by měla reagovat rychleji.

Všem tvůrcům děkuji za fakt dobrou práci.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz