OpenOffice.org v malé firmě (15. října 2003)

OpenOffice.org Writer (ekvivalent Microsoft Wordu) používám při psaní korespondence, nejrůznějších (poměrně dost složitých) vnitrofiremních dokumentů a samozřejmě pro prohlížení nebo editaci přijatých dokumentů vytvořených v Microsoft Office.  

Jirka (zaloha@volny_cz) nám napsal:

Tento vynikající kancelářský balík používám už několik let souběžně s koupenou verzí jiného balíku (602SUITE). V časech verzí 1.0.x trpěl ještě mnoha chybami a nebyl stabilní, 602SUITE nad ním vcelku bez problémů vítězila. Postupem doby (zkoušel jsem každou zveřejněnou verzi) byl ale stále lepší a dnešní finální verze 1.1.0 nemá podle mého názoru žádné významné či nepřekonatelné chyby. Provozuji ho pod Windows 98SE a na dnes už slabším 500 MHz procesoru s 256MB RAM, přesto je zcela přijatelně svižný.

OpenOffice.org Writer (ekvivalent Microsoft Wordu) používám při psaní korespondence, nejrůznějších (poměrně dost složitých) vnitrofiremních dokumentů a samozřejmě pro prohlížení nebo editaci přijatých dokumentů vytvořených v Microsoft Office. Nutno podotknout, že kompatibilita s Microsoft Office je na vysoké úrovni (obvykle výrazně lepší než u 602SUITE) a většina dokumentů se otevře buď zcela perfektně, nebo s minimálními odchylkami na úrovni formátování textu či objektů. Pro zobrazení ojedinělých problematických souborů existuje free prohlížeč Microsoft Word Viewer.

OpenOffice.org Calc (analogie Microsoft Excelu) využívám méně, ale nesetkal jsem se ani u něj s nějakým problémem. Kompatibilita s Excelem je vynikající, jediný problém nastává při otevírání dokumentů, u nichž je použito zaheslování. OpenOffice.org Calc jsem bez nejmenších potíží použil např. při vyplňování daňového přiznání na základě šablon, volně k tomu účelu dostupných na různých specializovaných serverech. Pokud by snad někdy měl OpenOffice.org Calc problémy, lze k prohlížení opět použít free Microsoft Excel Viewer.

OpenOffice.org Draw (od Microsoftu není ekvivalent) jsem začal používat místo stařičkého (i když stále vyhovujícího) Corel Draw 3.0 a mohu říct, že na většinu činností mi naprosto stačí. Vytvářím v něm nejrůznější výkresy, schematická znázornění apod. a práce s ním i výsledek jsou zcela uspokojivé.

OpenOffice.org HTML editor (jednoduchá obdoba Microsoft FrontPage) je jedním z mála free WYSIWYG editorů a mohu prohlásit, že kompatibilita s jednoduššími stránkami je velmi dobrá. Používám ho např. pro editaci některých už existujících stránek, které si chci uložit pro pozdější off-line prohlížení a obsahují pro mě zbytečné informace nebo části. Zkoušel jsem v něm i vytvořit několik svých stránek (i když na amatérské a spíš pokusné úrovni) a nesetkal jsem se téměř s žádnými problémy.

OpenOffice.org Impress (obdoba Microsoft PowerPoint) využívám okrajově, ale zjistil jsem, že třeba pro některé demonstrační popisy programů apod. je použitelný velmi dobře. Vytknul bych mu snad pouze slabší kompatibilitu se staršími formáty Microsoft PowerPoint (na prohlížení ale opět existuje free Microsoft PowerPoint viewer).

Na celém balíku velmi oceňuji i perfektně provedený export jakéhokoliv zpracovávaného dokumentu do formátu Adobe Acrobat (PDF - výborné výsledky, jednoduchost exportu) a dobře funkční export do formátu Macromedia Flash (SWF). Myslím, že pro jednotlivce a menší skupiny, kteří se mohou ohledně výběru software rozhodovat sami, je OpenOffice.org velmi dobrou alternativou Microsoft Office. Je zdarma i pro komerční využití, výkonem je naprosto srovnatelný, někdy Microsoft Office i předčí a finanční úspora je značná.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz