OpenOffice.org ve středně velké společnosti (22. listopadu 2003)

Pracuji jako IT-administrátor ve středně velké společnosti. Protože společnost procházela v minulých letech výrazným růstem, hledaly se oblasti, kde se dalo dosáhnout úspor, aniž by bylo ohroženo bezproblémové fungováni společnosti.  

OpenOffice.org ve středně velké společnosti (22. listopadu 2003)

Jan Ostrý (jostry@ada-net_cz) nám napsal:

Pracuji jako IT-administrátor ve středně velké společnosti. Protože společnost procházela v minulých letech výrazným růstem, hledaly se oblasti, kde se dalo dosáhnout úspor, aniž by bylo ohroženo bezproblémové fungováni společnosti. Jako jednou z oblastí možných úspor bylo vyhodnoceno i oddělení IT a oblast kancelářských aplikací. Po krátkém testování bylo jasné, že přechodu společnosti od kancelářského balíku Microsoft Office na nejprve 602Suite a později na OpenOffice.org 1.0.1 nic nebrání. Toto rozhodnutí s sebou samozřejmě neslo určité potíže, což se tyká převedení souborů ve formátu DOC a XLS, ale po krátkém čase se daný přechod uskutečnil. Jednalo se tehdy o 30 PC, nyní jich s OpenOffice.org u nás pracuje přes 80.

Momentálně používá společnost OpenOffice.org 1.1 k úplné spokojenosti. Dříve zakoupené Microsoft Office jsou využívány jen ve dvou případech:

  1. V případě, že nám do společnosti přijde dokument, s kterým má OpenOffice.org problémy při otevírání. Díky kompatibilitě OpenOffice.org 1.1 je tato skutečnost již málo častou.
  2. Naše controllingové oddělení používá Microsoft Access pro přístup do našeho IS. Výsledky a reporting včetně prezentací již ovšem vytváří převážně v OpenOffice.org.

Podle mého názoru je použití OpenOffice.org ideálním kancelářským balíkem při vynikajícím poměru cena/výkon. OpenOffice.org ušetřilo naší společnosti výrazné finanční prostředky, které mohly být využity efektivněji.

(Jako ve škole) Průměr: 3.80 | Hodnotilo: 10
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Siemens

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz