OpenOffice.org ve středně velké společnosti (22. listopadu 2003)

Pracuji jako IT-administrátor ve středně velké společnosti. Protože společnost procházela v minulých letech výrazným růstem, hledaly se oblasti, kde se dalo dosáhnout úspor, aniž by bylo ohroženo bezproblémové fungováni společnosti.  

OpenOffice.org ve středně velké společnosti (22. listopadu 2003)

Jan Ostrý (jostry@ada-net_cz) nám napsal:

Pracuji jako IT-administrátor ve středně velké společnosti. Protože společnost procházela v minulých letech výrazným růstem, hledaly se oblasti, kde se dalo dosáhnout úspor, aniž by bylo ohroženo bezproblémové fungováni společnosti. Jako jednou z oblastí možných úspor bylo vyhodnoceno i oddělení IT a oblast kancelářských aplikací. Po krátkém testování bylo jasné, že přechodu společnosti od kancelářského balíku Microsoft Office na nejprve 602Suite a později na OpenOffice.org 1.0.1 nic nebrání. Toto rozhodnutí s sebou samozřejmě neslo určité potíže, což se tyká převedení souborů ve formátu DOC a XLS, ale po krátkém čase se daný přechod uskutečnil. Jednalo se tehdy o 30 PC, nyní jich s OpenOffice.org u nás pracuje přes 80.

Momentálně používá společnost OpenOffice.org 1.1 k úplné spokojenosti. Dříve zakoupené Microsoft Office jsou využívány jen ve dvou případech:

  1. V případě, že nám do společnosti přijde dokument, s kterým má OpenOffice.org problémy při otevírání. Díky kompatibilitě OpenOffice.org 1.1 je tato skutečnost již málo častou.
  2. Naše controllingové oddělení používá Microsoft Access pro přístup do našeho IS. Výsledky a reporting včetně prezentací již ovšem vytváří převážně v OpenOffice.org.

Podle mého názoru je použití OpenOffice.org ideálním kancelářským balíkem při vynikajícím poměru cena/výkon. OpenOffice.org ušetřilo naší společnosti výrazné finanční prostředky, které mohly být využity efektivněji.

(Jako ve škole) Průměr: 3.80 | Hodnotilo: 10
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz