Proč není web s rozšířeními česky

Stránky, které nabízejí rozšíření, jsou jen anglicky. A zřejmě to tak dlouho zůstane.  

Ptal jsem se českého týmu a nabízel jsem pomoc, prý sami nemohou nic, protože "centrála" s tím pomalu "něco" dělá. Nejsme jediní, komu to pochopitelně vadí, ale nejsme nejhlasitější.

Stránky běží na redakčním systému Drupal, který lokalizaci samozřejmě podporuje - ale lokalizované části jsou viditelné až po přihlášení uživatele, který si ve svém profilu nastaví jazyk, jemuž rozumí.

Dnes přišel do konference website@extensions_openoffice_org mail jednoho vývojáře, který reaguje na informaci francouzské uživatelky o tom, že francouzský tým důrazně žádá možnost přeložit si stránky s rozšířeními. Odpověď je následující (úryvek):

... It will require a major porting to a newer version of the used CMS drupal, to get it to work, also for not logged in users... and I do not know, when I will get the time to do this. ...

Tedy volně přeloženo:

Bude potřeba použitý redakční systém Drupal převést na novější verzi, aby to fungovalo, a to taky pro nepřihlášené uživatele. A já nevím, kdy budu mít čas to udělat.

Ponechme stranou děkovné projevy, jak je šlechetné, že Sun věnuje tolik energie na vývoj balíku (zmiňovaný vývojář je ze Sunu). Nepříjemně mě zaráží a irituje, že webu se nevěnuje webový tým s maximálním vypětím, ale jeden vývojář (vývojář a tester balíku, ne webový vývojář). I kdybych se pletl a mělo to na starosti nějaké tajné oddělení, které není vidět, tak mě takové arogantní vyjadřování vytáčí. Jak může napsat, že nemá čas, když na to čekají stovky tisíc uživatelů po celém světě?! Kdy s tím konečně začne někdo něco dělat?

(A to pomíjím "atraktivitu" webu Why Openoffice.org...)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar baf
Odpovědět
Proč není web s rozšířeními česky
27. 10. 2008, 22:59:29
Když se podívám na rozšíření firefoxu, tak web sice je česky, ale popisy rozšíření už ne.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Starám se o weby na WordPressu

 
Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
 
 
woo jaw demo hz