Skrytý text

doplnek.png Funkce pro zobrazení a skrytí tzv. skrytého textu a funkce pro práci s ruby textem.  

V dokumentech třetích stran se může objevit tzv. skrytý text (Co je to skrytý text?), OpenOffice.org považuje takový text za součást normálního textu, což může být problémem při vyhledávání a dalším zpracování (nemluvě o tom, že v něm mohou být uloženy důvěrné informace). Rozšíření vám tedy nabízí funkce pro zvýraznění skrytého textu, jeho upravení nebo odstranění.

Dokument po ukrytí označeného textuDokument po ukrytí označeného textu

Ruby text (Co je to ruby text?) patří mezi specifické konstrukční prvky, které se využívají zejména ve východoasijské typografii. Pomocí ruby textu můžete přidat k základnímu textu anotaci, výslovnost apod. Je to text, který se umisťuje nad nebo pod základní text. Název pochází z britského označení velikosti 5,5 p.

Jazyk: česky, slovensky, anglicky

stahnout.png

Naše články

Nápověda pro doplňky

Nápověda k tématu

  • Doplňky, které přidávají nové funkce, se stahují jako soubor s příponou .oxt. Některé prohlížeče ale tuto příponu změní na .zip. To je špatně - přejmenujte ji zpět na .oxt a doplněk nainstalujte: Jak nainstalovat doplňky oxt
(Jako ve škole)
 
EDU Trainings
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz