Příručka o formátování dokumentů

obecna.png Pro zájemce o rychlé a jednoduché upravování textů přinášíme přiručku o používání stylů.  

Příručka je ve formátu PDF, má 27 stran a obsahuje informace o tvorbě a použití stylů odstavců, znaků, stránek a seznamů, záhlaví a zápatí, obsahu dokumentu, ale věnuje se i odkazům, odrážkám atd. Najdete v ní návod na generovaná pole např. obsah, křížové odkazy, seznam použité literatury apod.

Výhoda použití stylů je zřejmá – nemusíte například nadpis druhé úrovně opakovaně formátovat, stačí mu přidělit styl; při úpravě nadpisu se upraví veškerý text, který je daným stylem naformátovaný.

Vladimír Vojta, manžel učitelky, která pracuje ve škole, se snaží studenty přesvědčit, aby své formátovací schopnosti výrazně vylepšili a sepsal pro ně tuto příručku. Rozhovor s ním si můžete přečíst na webu LinuxVeŠkole.cz.

stahnout.png

(Jako ve škole) Průměr: 2.17 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar pjnowak
Odpovědět
Příručka o formátování dokumentů
20. 09. 2014, 00:51:20
Děkuji. Budu se snažit řídit radami.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Příručka o formátování dokumentů
20. 09. 2014, 05:08:56
Doporučuju, publikace je výborná. Autorům ještě jednou díky.
user avatar Bleeeee
Odpovědět
Příručka o formátování dokumentů
28. 02. 2016, 21:39:02
Moc mi to pomohlo. Opravdu děkuji :*:)

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


SOLIDWORKS

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz