Súhrn správ zo sveta OpenOffice.org

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 3.3. do 23.3.2008.  

OpenOffice.org Conference 2008 bude v Pekingu

Peking bude po letošní olympiádě na podzim hostit také jednu z nejvýznamnějších konferencí světa open-source – OpenOffice.org Conference. Peking konkurenci ostatních destinací pro pořádání OOoConu s přehledem převálcoval. (molcan.cz, openoffice.cz, 3.3.2008)

Statistika v OpenOffice.org

Pokud potřebujete různé statistické analýzy, mohlo by se vám hodit rozšíření, které propojuje statistický software R s OpenOffice.org Calc. (openoffice.cz, 5.3.2008)

Portál Bezpapiru.cz přínáší bezplatné interaktivní formuláře pro přiznání daně z příjmu

Ve spolupráci s portálem Bezpapiru.cz, který se věnuje snižování administrativní zátěže a urychlování firemních procesů, jsme pro Vás připravili interaktivní formuláře pro přiznání daně z příjmů za rok 2007. (602office.cz, 5.3.2008)

Obrázky v dokumente OpenOffice.org

Potrebujete extrahovať, vymeniť alebo upraviť obrázky, ktoré máte uložené priamo v dokumente? V nasledujúcom návode si ukážeme, ako to dokážeme jednoducho urobiť. (602office.cz, 5.3.2008)

mOOo – mobilní OpenOffice.org

Nový projekt mOOo má za cíl vytvořit nástroje pro práci s ODF dokumenty na mobilních zařízeních a také pro interakci takových zařízení s OpenOffice.org na počítači. První aplikací je mOOo Impress Controller, který umožňuje pomocí bluetooth ovládat prezentaci. (openoffice.cz, 7.3.2008)

Změna licence OpenOffice.org

Od verze OpenOffice.org 3.0 přejde balík z licence LGPL 2.1 na LGPL 3.0. Podrobnosti se dočtete v oznámení. (openoffice.cz, 7.3.2008)

Zmena štýlu strán v textovom dokumente

Chcete vložiť do textového dokumentu napríklad tabuľku, pričom jej rozsah je taký, že je vhodnejšie zmeniť orientáciu strany? Nič zložité – zmeňte štýl strany. (openoffice.cz, 11.3.2008)

Jirka Kosek doporučuje přijetí formátu OOXML jako mezinárodního standardu

Jirka Kosek, zpracovatel mezinárodní spolupráce ISO/IEC JTC1/SC34, na stránkách ČNI zveřejnil oficiální zprávu z Ballot Resolution Meetingu ve které mimo jiné doporučuje ČR změnu stanoviska na"ano" a přijetí normy DIS 29500. (molcan.cz, 12.3.2008)

Šablóna na zápis laboratórnej práce

Prinášame Vám šablónu, pomocou ktorej jednoducho urobíte zápis z laboratórnej práce z fyziky, chémie či biológie na strednej škole. (602office.cz, 15.3.2008)

Vkladanie čísiel slovom

Potrebujete vkladať čísla slovom, pričom sa Vám ich nechce pracne písať? Potom si nainštalujte rozšírenie, ktoré to umožňuje ako v module Writer, tak aj v module Calc a to pre slovenský aj český jazyk. (602office.cz, 17.3.2008)

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz