Súhrn správ zo sveta OpenOffice.org

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 3.3. do 23.3.2008.  

OpenOffice.org Conference 2008 bude v Pekingu

Peking bude po letošní olympiádě na podzim hostit také jednu z nejvýznamnějších konferencí světa open-source – OpenOffice.org Conference. Peking konkurenci ostatních destinací pro pořádání OOoConu s přehledem převálcoval. (molcan.cz, openoffice.cz, 3.3.2008)

Statistika v OpenOffice.org

Pokud potřebujete různé statistické analýzy, mohlo by se vám hodit rozšíření, které propojuje statistický software R s OpenOffice.org Calc. (openoffice.cz, 5.3.2008)

Portál Bezpapiru.cz přínáší bezplatné interaktivní formuláře pro přiznání daně z příjmu

Ve spolupráci s portálem Bezpapiru.cz, který se věnuje snižování administrativní zátěže a urychlování firemních procesů, jsme pro Vás připravili interaktivní formuláře pro přiznání daně z příjmů za rok 2007. (602office.cz, 5.3.2008)

Obrázky v dokumente OpenOffice.org

Potrebujete extrahovať, vymeniť alebo upraviť obrázky, ktoré máte uložené priamo v dokumente? V nasledujúcom návode si ukážeme, ako to dokážeme jednoducho urobiť. (602office.cz, 5.3.2008)

mOOo – mobilní OpenOffice.org

Nový projekt mOOo má za cíl vytvořit nástroje pro práci s ODF dokumenty na mobilních zařízeních a také pro interakci takových zařízení s OpenOffice.org na počítači. První aplikací je mOOo Impress Controller, který umožňuje pomocí bluetooth ovládat prezentaci. (openoffice.cz, 7.3.2008)

Změna licence OpenOffice.org

Od verze OpenOffice.org 3.0 přejde balík z licence LGPL 2.1 na LGPL 3.0. Podrobnosti se dočtete v oznámení. (openoffice.cz, 7.3.2008)

Zmena štýlu strán v textovom dokumente

Chcete vložiť do textového dokumentu napríklad tabuľku, pričom jej rozsah je taký, že je vhodnejšie zmeniť orientáciu strany? Nič zložité – zmeňte štýl strany. (openoffice.cz, 11.3.2008)

Jirka Kosek doporučuje přijetí formátu OOXML jako mezinárodního standardu

Jirka Kosek, zpracovatel mezinárodní spolupráce ISO/IEC JTC1/SC34, na stránkách ČNI zveřejnil oficiální zprávu z Ballot Resolution Meetingu ve které mimo jiné doporučuje ČR změnu stanoviska na"ano" a přijetí normy DIS 29500. (molcan.cz, 12.3.2008)

Šablóna na zápis laboratórnej práce

Prinášame Vám šablónu, pomocou ktorej jednoducho urobíte zápis z laboratórnej práce z fyziky, chémie či biológie na strednej škole. (602office.cz, 15.3.2008)

Vkladanie čísiel slovom

Potrebujete vkladať čísla slovom, pričom sa Vám ich nechce pracne písať? Potom si nainštalujte rozšírenie, ktoré to umožňuje ako v module Writer, tak aj v module Calc a to pre slovenský aj český jazyk. (602office.cz, 17.3.2008)

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz