Jak vytvořit seznam použité literatury

LO.png Seznam použité literatury můžete vytvořit dvěma způsoby. Jak na to, uvidíte v následujícím videu.  

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Jak vytvořit seznam použité literatury
30. 05. 2012, 02:30:08
No páni :-))) moc děkuji. Přiznám se, že toto je jedno z velkých témat, která pořád odkládám. A tohle video je úžasná berlička k pochopení :-)) díky moc.
user avatar Mach
Odpovědět
Jak vytvořit seznam použité literatury
30. 05. 2012, 08:39:29
O této funkci textových editorů mají uživatelé mizivou povědomost. A používat jí umí tak jeden ze sta. Čistě technicky je tutorial srozumitelný, problematizovat se začne v okamžiku, kdy potřebujete dodržet citační pravidla dle normy ČSN ISO 690 (01 0197) platné od 1. dubna 2011. Mohu vám garantovat, že je mnohem energeticky i psychicky méně náročnější vytvořit citace a bibliografie ručně bez použití zabudovaných nástrojů text. editorů (Writer i Word). Pokud vám na normě nezáleží, pak ho klidně používejte.

A ještě jedno upozornění: generátor na citace.com NEgeneruje validní odkazy i když tvrdí opak!

Proč to sem vše píšu? Aby pisatelé akademických prací nejásali předčasně. I tak za video děkuji. Přiznám se, že ani já se s touto funkcí moc nekamarádím.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Jak vytvořit seznam použité literatury
30. 05. 2012, 13:38:52
Tak to je pravda, ze maji mizivou povedomost, ale na druhe strane, ne kazdy pise publikace, kde musi pouzit slozity seznam pouzite literatury.
user avatar kakov
Odpovědět
Re:Jak vytvořit seznam použité literatury
19. 05. 2017, 22:11:55
lze vytvořit i citace přesně dle ČSN, jen se musí nastavit správně sestava rejstříku (nespoléhat na nativní nastavení) a dodržet určitá pravidla pro vkládání knih do seznamu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz