Výběr článků z portálu LinuxEXPRES.cz, 3. - 15. července

ikona_linux.png Potřebujete převést jednoduchou bitmapu na vektory? Nebo byste si raději jen tak čmárali pro radost? Někdo místo toho programuje grafické rozhraní pro terminálové aplikace nebo kóduje prezentace. To jsou témata některých článků z portálu LinuxEXPRES.cz za poslední dva týdny.  

Jak jednoduchou bitmapu převést na vektory

Miroslav Hrončok | 15. červenec

Když jsem potřeboval dodat materiály pro potisk trička, byl jsem postaven před volbu. Buď bitmapový obrázek, který jsem na tričko chtěl, ručně překreslit do vektorů, nebo si práci ulehčit nějakou poloautomatizovanou cestou. Volil jsem druhou možnost. K tomu mi posloužil GIMP a Inkscape.

Flowpaint - Kreslení na tablet pro volnou chvíli

Radim Šimánek | 13. červenec

Pokud rádi kreslíte, máte tablet a rádi byste našli nějaký kreslící program pro Linux, pak můžete zkusit Flowpaint, malý a jednoduchý kreslící prográmek, který si můžete s vašim tabletem vyzkoušet, aniž byste jej museli instalovat.

Instantbird - Pidgin s jádrem Firefoxu

Irena Šafářová | 10. červenec

Různých messengerů pro okamžitou komunikaci po internetu je mnoho a každý člověk má ten svůj oblíbený. Pokud vyzkoušíte Instantbird, zjistíte, že je velmi zajímavý.

Grafické komponenty v Ruby - Úvod

Martin Šín | 08. červenec

Pojďme se nyní v následujících seriálu podívat na programování grafických aplikací, tzn. aplikací určených právě pro desktopové prostředí. Volba přitom padla na kombinaci Ruby a grafických komponent GTK. Pamatujte však, že možností je mnohem víc.

Grafické komponenty v Ruby - Akce

Martin Šín | 14. červenec

V dnešním díle budeme pokračovat úpravami programu a přiřadíme jednotlivým tlačítkům konkrétní akce. Také se podíváme na otázku zabezpečení aplikace proti chybám ze strany uživatele. Aplikace tedy začne pomalu ožívat a výsledkem bude téměř hotový program.

Xsw: Tak trochu jiné prezentace

Miroslav Hrončok | 07. červenec

Nebaví-li vás klikací programy na tvorbu prezentací ve stylu Impressu nebo Powerpointu a raději byste prezentaci vytvářeli v textovém editoru, určitě vyzkoušejte xsw. Prezentaci prostě vytvoříte ve formě zdrojového kódu a necháte si ji zkompilovat například do PDF.

Mnoho příspěvků bylo za poslední dva týdny vydáno i v autorském blogu:

Geany a ActionScript 3

Luděk Janda | 09. červenec

Mám napsat grafickou aplikaci pro Flash v ActionScriptu 3. Problém je, že jsem líný opouštět svůj Zenwalk a spouštět Windows. Jaksi se mi to příčí. Ale můžu napsat Flash v Linuxu?

Jak změnit umístění adresářů Dokumenty, Plocha apod.

Vlastimil Ott | 10. červenec

Mnohé systémy po své instalaci vytvoří několik adresářů pro uživatelská data. Bývají to Dokumenty, Videa, Ke stažení, Plocha apod. Když změníte jazyk uživatelského prostředí, změní se i názvy těchto adresářů.

Nové soustředění překladatelských aktivit

Pavel Fric | 15. červenec

Na adrese webcollab.liberix.cz se nově rozjelo soustředění překladatelských aktivit. Tak jsem se taky přidal.

Mé trable s Dell Inspironem Mini 10

Jiří Eischmann | 06. červenec

Po roce jsem se znovu dostal do Spojených států a rozhodl se znovu vyzkoušet, jak pokročil vývoj tzv. netbooků.

Poradíte mi s výběrem Jabber klienta?

Miroslav Hrončok | 03. červenec

Již delší dobu používám jako Jabber klienta aplikaci Gajim. S narůstajícím počtem kontaktů však klesá její stabilita. Jak z toho ven?

Wubi aneb instalace Linuxu ve Windows

Dušan Kadavý | 03. červenec

Začínají prázdniny a tak možná budete mít víc času experimentovat. Zajímá vás linux a chcete si opravdu vyzkoušet, jak se v něm pracuje? Nainstalujte ho do Windows!

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz