Výběr článků z portálu LinuxEXPRES.cz, 8. - 19. června

ikona_linux.png Linux na zařízeních Palm. Porovnání FreeBSD a OpenBSD. Minimalistický redakční systém Zimplit. Porovnání správců stahování SlimRat a FatRat. Internetová rádia, trocha matematiky, dvoupanelový správce souborů muCommander a příprava stran ve Scribusu. Samozřejmě také dvoutýdenní novinky ze světa Linuxu. To je výběr článků z portálu LinuxEXPRES.cz za poslední dva týdny.  

SlimRat vs. FatRat: Porovnání dvou správců stahování

Martin Šín | 19. červen

Že není krysa jako krysa, to ví snad každý. Kromě těch kancelářských, počítačových a u popelnic žijících, existují i krysy tlusté a štíhlé - a právě o nich bude dnes řeč. Pojďme se podívat na dva správce stahování, programy SlimRat a FatRat, které oba pocházejí z dílen šikovných českých programátorů.

Duel: Porovnanie FreeBSD a OpenBSD, dokončenie

Juraj Šípoš | 18. červen

Pokiaľ si chcete vybrať z týchto dvoch operačných systémov a slová ako robustnosť či aktuálnosť sú vám nie cudzie, prednosť má FreeBSD. Ak preferujete štíhlosť, väčšiu bezpečnosť a konzervatívnosť, tu dominuje OpenBSD.

Nejlepší projekty 2009: Vítězí Ubuntu a Jabbim

Jiří Eischmann | 17. červen

Výsledky CZECH OPEN SOURCE 2009. Výsledky ankety o nejoblíbenější distribuci 2009. Dell bude nabízet balíček open-source aplikací. Joomla! dosáhla 10 milionů stažení. OSS Alliance připravuje open-source spisovou službu. Novell uvažuje o obchodu s OSS. Amarok 2.1. Fedora 11 Leonidas. Ubuntu má bootovat za deset sekund.

Přelicencování Wikipedie a ostatních projektů Wikimedia

Redakce | 16. červen

Otevřená encyklopedie Wikipedie a další projekty Wikimedia Foundation nabízí uživatelům definitivně od pondělí 15. června nové možnosti přejímání a zpracovávání obsahu. Tisková zpráva.

Hacking & Development: Linux do kapsy na zařízení typu Palm

Redakce | 16. červen

V tomto článku bych čtenářům LinuxEXPRESu rád představil projekt Hacking & Development. O čem to bude? Ve zkratce půjde o to, jak třeba i na trochu starším PDA od firmy Palm rozběhnout Linux a využít tak skrytý potenciál vašeho zařízení. Michal Hrušecký.

Nie jeden, ale dva koláče: Porovnanie FreeBSD a OpenBSD

Juraj Šípoš | 15. červen

Nie je BSD ako BSD. Väčšina z vás vie, že existuje viacej druhov: FreeBSD, OpenBSD, NetBSD. Tieto druhy sa však neodlišujú iba tak, ako sa od seba odlišujú distribúcie Linuxu.

Zimplit – redakční systém s minimálními nároky

Svatopluk Vít | 12. červen

V dnešní době se jen málokteré webové stránky vyvíjejí bez redakčních systémů. Dají se sehnat komerční produkty i spousta svobodných. Obvykle překypují mnoha funkcemi a chybějící funkce nabízejí v podobě doplňků třetích stran. Někdy je to však skoro na škodu, pokud chcete vytvořit jen docela miniaturní projekt a klasický redakční systém je zbytečně masivní řešení.

Scilab: Numerické výpočty, grafy - zkrátka matematika

Radim Šimánek | 11. červen

Scilab je vědecký software vyvíjený francouzskými institucemi INRIA a ENCP. Jde o software pro numerické výpočty, vykreslování 2D a 3D grafů, zpracování signálu a simulace. Obsahuje spoustu matematických funkcí a je částečně kompatibilní s Matlabem.

Poslech a nahrávání internetových rádií v Linuxu

Martin Vancl | 10. červen

Při práci na počítači poslouchám často rádio, kvůli větší kvalitě přes internet. Většina rádií má svůj vlastní přehrávač, který je obvykle vytvořený ve Flashi. Flashové přehrávače mají ovšem mnoho nevýhod. Poslouchat rádio z netu jde i jinak.

MuCommander - dvoupanelový správce souborů v Javě

Vojtěch Trefný | 09. červen

Koncept dvoupanelových správců souborů je starý skoro jako počítače samotné, a ačkoli jejich oblíbenost od dob "vynálezu" grafických okének a ovládání myší poněkud poklesla, stále se najdou mnozí, kteří na ně nedají dopustit. Spolu se nyní podíváme na muCommander - jeden z dvoupanelových správců souborů (nejen) pro Linux.

Sadzba knihy v Scribuse: Príprava strán

Július Pastierik | 08. červen

V dnešnom pokračovaní seriálu o sadzbe knihy v Scribuse si ukážeme, ako si dokážete pripraviť šablóny strán vrátanie záhlavia, zápätia s prípadným vloženým číslovaním strán.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz