Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 19. až 20. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 7.5.2011 do 20.5.2011.  

OpenOffice.org – Writer a Impress

Dnes ti ukážem rozhranie Writeru (niečo ako Word) a Impressu (niečo ako Powerpoint), ale aj základné možnosti týchto programov. (teenit.sk, 8.5.2011)

Elektronický podpis aneb šetříme papír a zrychlujeme komunikaci

V běžném životě se stále více začíná prosazovat využití elektronického podpisu, ať již se jedná o komunikaci s úřady či styk mezi obchodními partnery. V tomto seriálu se dozvíte, jak elektronicky podepisovat PDF a dokumenty vytvářené v OpenOffice.org, jak tyto podpisy ověřovat a v neposlední řadě také jak správně nainstalovat certifikát elektronického podpisu ve Windows, Linuxu a Adobe Readeru. (openoffice.cz, 9.5.2011)

LibreOffice 3.3, OpenOffice 3.3

Přesto, že má Microsoft dominantní podíl na poli kancelářského softwaru, existují alternativy, která se mu v mnohém vyrovnají a hlavně jsou šířeny bezplatně. (chip.cz, 10.5.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Parametre formátu textu (2)

V druhom pokračovaní makier pre nastavenie sklonu, hrúbky, šírky, reliéfu, prečiarknutia, podčiarknutia a nadčiarknutia textu si ukážeme vlastné funkciu, ktorá tieto parametre nastaví v označenom texte. (dennik.inet.sk, 11.5.2011)

Kouzla s textem v Drawu: Tvarovaný text, písmomalba a převod do Writeru

V dnešním článku se zaměříme především na psaní textu v souvislosti s objekty a křivkou, jeho přichycení a vhodnou orientaci. V druhé části si opět na praktických příkladech ukážeme, jak natáčet objekty. A nakonec se zaměříme na to, jak dostat práci z Drawu do aplikace Writer. (openoffice.cz, 11.5.2011)

Jak uložit prezentace nebo kresby z OpenOffice.org/LibreOffice jako obrázek

Občas se hodí uložit si prezentaci ve formě obrázků - ještě víc to platí pro kresby v Draw. Ne že by to OpenOffice.org neuměl... Vždycky je ale co zlepšovat. Našel jsem zajímavý doplněk, který toho umí docela dost. (technologicka-prestavka.blogspot.com, 15.5.2011)

Jak elektronicky podepsat PDF

OpenOffice.org nepodporuje vytváření elektronicky podepsaných PDF dokumentů. Nemůžete totiž podepsat ODF dokument a následně ho exportovat do PDF, protože tím dojde ke změně obsahu dokumentu, čímž se podpisy zneplatní. Musíte použít nástroj, který umožňuje podepisování hotových PDF dokumentů jako např. rozšíření JSignPdf. (openoffice.cz, 16.5.2011)

LibreOffice objasňuje své číslování verzí

Vývojový tým LibreOffice z The Document Foundation zveřejnil oznámení na svém mailing listu o budoucím číslovaní verzí. V budoucnu bude betaverze a Release Candidate verze pouze oznámena na seznamech konference vývojářů a oznámení konferencí bude vykonávat pouze zprávy o konečné a stabilní verzi. Oznámení přišlo s vyjasněním, které verze LibreOffice jsou vhodné pro různá publika. Betaverze jsou určeny pro testování jinými vývojáři, QA uživateli a dalšími zúčastněnými stranami ve společenství, kteří mají zájem hledat chyby v softwaru. V souladu s objasněním procesu vydávání bude první finální verze (př: 3.4 nebo 3.4.0) zaměřena nikoliv na všechny uživatele, ale výhradně na inovátory a pokročilé uživatele. (massivedynamic.cz, 17.5.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Parametre formátu textu (3)

V treťom pokračovaní makier pre nastavenie sklonu, hrúbky, šírky, reliéfu, prečiarknutia, podčiarknutia a nadčiarknutia textu si ukážeme funkcie pre testovanie, či určitý reťazec má nastavené zvolené parametre. (dennik.inet.sk, 18.5.2011)

Calc: Podmíněné (i nepodmíněné) formátování a styly, ukotvení řádků a sloupců

V dnešním článku si v první řadě zopakujeme podmíněné formátování na příkladu a ukážeme, na co si dát pozor. Poté bude pozornost věnována nepodmíněnému formátování a využití stylů v aplikaci Calc. Úplně nakonec ukážeme, jak ukotvit některé řádky tak, aby nerolovaly a byly pořád vidět ve vaší tabulce. (openoffice.cz, 19.5.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz