Výber správ zo sveta OpenOffice.org

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 24.3. do 6.4.2008.  

Fórum: OpenOffice.org- výhody a nevýhody, používateľské skúsenosti

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či investovať peniaze do Microsoft Office alebo využiť rovnako kvalitnú alternatívu, ktorá je zdarma, navštívte naše fórum. (inet.sk, 24.3.2008)

Spôsoby adresovania v Calcu

Tabuľkový procesor OpenOffice.org Calc umožňuje komplexný spôsob práce s bunkami – od toho najjednoduchšieho odkazovania až po veľmi zložité adresovanie. V dnešnom článku si predstavíme tieto možnosti. (linuxexpres.cz, 25.3.2008)

OpenOffice.org 2.4

Po několika měsících vývoje vychází nová verze kancelářského balíku OpenOffice.org 2.4. Mezi hlavní novinky patří např. podpora standardu PDF/A-1, připojení na WebDAV pomocí HTTPS, vylepšení tiskového dialogu či změna výchozích fontů na DejaVu. (openoffice.cz, 602office.cz, itnews.sk, root.cz, molcan.cz ... 27.3.2008)

SUSE hledá vývojáře

Pražská pobočka SUSE hledá vývojáře, který by se věnoval OpenOffice.org pro Windows. (openoffice.cz, 28.3.2008)

OpenOffice.org: Východiskový typ súboru na uloženie

Pri ukladaní súborov v kancelárskom balíku OpenOffice.org (vo východiskovom nastavení) sa dokumenty ukladajú vo formáte .ODT, tabuľky v .ODS a prezentácie v .ODP. Požadovaný formát na uloženie súboru môžete jednoducho určiť v okne Uložiť ako v ponuke Uložiť ako typ. Východiskové nastavenia však môžete zmeniť tak, aby sa v tejto ponuke zobrazovali formáty súborov podľa programov z MS Office (teda .DOC pre dokumenty, .XLS pre tabuľky a .PPT pre prezentácie). (Ako na počítač, 28.3.2008)

Čo je nové v OpenOffice.org 2.4 – pohľad používateľa

Pred pár dňami vyšla najnovšia verzia OpenOffice.org 2.4. Hoci už v stručnosti boli avizované zmeny, ktoré obsahuje, pozrime sa na niektoré z nich z hľadiska praktického použitia. (inet.sk, 2.4.2008)

Rychlé číslování seznamu

Psaní seznamů můžete urychlit ručním napsáním číslice či odrážky seznamu. (602office.cz, 2.4.2008)

Inštalácia šablón na jeden krok

Nechce sa Vám manuálne inštalovať množstvo šablón, ktoré sú k dispozícii na stránkach 602office.cz? Rozšírenie 602_template to urobí za Vás. (602office.cz, 2.4.2008)

Zajímavá rozšíření pro OpenOffice.org Impress

Kancelářský balík OpenOffice.org umí používat rozšíření, podobně jako třeba prohlížeč Firefox. Dříve se vylepšoval především Writer, ale komunita tvůrců rozšíření se utěšeně rozrůstá a tak vznikají moduly i pro další programy z balíku. Pokud vytváříte presentace v OpenOffice.org Impress, může vás zajímat článek na serveru LinuxJournal, který představuje tři rozšíření: pro vkládání zvuků, zmenšování presentací a vytváření slideshow. (root.cz, 3.4.2008)

Makrá v OpenOffice.org 01/2008

Aj v roku 2008 budeme pokračovať v seriáli o makrách pre OpenOffice.org. Tento seriál však nebude vychádzať tak pravidelne, ako doteraz, ale jeho diely budú vznikať podľa potreby používateľov. V prvom dieli sa znovu vrátime k formátovaniu dokumentov, ktoré rozšírime o novú funkciu. (inet.sk, 4.4.2008)

Šablony III

V sekci šablon pro platící návštěvníky 602Office.cz naleznete celou řadu užitečných šablon pro 602Office a OpenOffice.org z různých oborů... (602office.cz, 4.4.2008)

Developers' Conference in Prague

Announcing an opportunity "for open source developers to meet, talk, drink beer and so on - a mini-meetup / hack-fest at the end of the Novell team meeting planned for April". GoOOoCon2008 is being held in Prague, Czech Republic on April 11-12th - more details on the wiki. (openoffice.org, 4.4.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz