Výber správ zo sveta OpenOffice.org 10/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 13.7. do 3.8.2008.  

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 13.7. do 3.8.2008.

Jazykové slovníky: on-line inštalácia

Po nainštalovaní OpenOffice.org máme síce k dispozícii množstvo rôznych jazykových slovníkov, ale nie všetky. Pozrime sa teda na to, ako dokážeme nainštalovať tie, ktoré nám chýbajú. (openoffice.cz, 14.7.2008)

OpenOffice.org 3.0 Beta 2

Vyšlo OpenOffice.org 3.0 Beta 2. Nabízí importní filtry z MS Office 2007, možnost spolupráce více uživatelů na tabulkách, 1024 sloupců v tabulkách Calc, nativní tabulky v prezentacích, repozitář rozšíření a ještě více. (zive.sk, zive.cz, abclinuxu.cz, 14.7.2008)

Vložení více řádků či sloupců v sešitů najednou

V Calcu je možné vložit několik řádků nebo sloupců do tabulky najednou. (602office.cz, 15.7.2008)

Jazykové slovníky: off-line inštalácia a výber slovníkov

Minule sme si ukázali, ako dokážeme nainštalovať slovníky z internetu. Pretože ich je štandardne povolených príliš veľa, ukážeme si, ako zredukujeme ich počet a prípadne ako nainštalujeme slovníky manuálne. (openoffice.cz, 16.7.2008)

Makrá v OpenOffice.org 08/2008

Dnes opäť pokračujeme v uverejňovaní makra pre prípravu slov pre slovenský slovník a dokončíme časť pre základnú prípravu. (inet.sk, 17.7.2008)

Automatické opravy v OpenOffice.org

OpenOffice.org nám poskytuje viaceré možnosti automatických opráv, ako je písanie veľkého písmena na začiatku vety s výnimkou zadefinovaných skratiek, automatické opravy textu pri preklepoch a pod. V nasledujúcom návode si ukážeme tieto možnosti a zároveň, pretože skratky (zatiaľ) nie sú súčasťou distribúcie OpenOffice.org, vám ich pre slovenský jazyk aj prinášame. (602office.cz, 23.7.2008)

Go-OO - trochu jako fork OpenOffice.org

Projekt Go-OO čím dál více vypadá jako fork OpenOffice.org. Nabízí zajímavé dodatečné funkce, které v upstreamu nejsou (nebo nebyly ještě vydané), a projekt se také jinak dívá na otázku licencování. Mezi dodatečnými funkcemi naleznete podporu OOXML, SVG a VBA, 3D přechody v prezentacích, integraci s GStreamer a Mono a ještě více. (abclinuxu.cz, 29.7.2008)

Je vývoj OpenOffice.org dostatečně otevřený?

Desktop architekt a autor Go-oo (fork OpenOffice.org) Michael Meeks z Novellu kritizuje styl vývoje OpenOffice.org, který se mu zdá ze strany Sunu příliš uzavřený. Sun stahuje své pracovní síly z vývoje (pravděpodobně kvůli špatné návratnosti investic), ale zároveň trvá na vlastnictví veškerého kódu, což vývoj podle Meekse zdržuje. Více v rozhovoru na derStandard.at: "Sun dropping out of OpenOffice.org development wouldn't be an entirely negative thing" (abclinuxu.cz, root.cz , 29.7.2008)

Makrá v OpenOffice.org 09/2008

V už treťom pokračovaní makier pre prípravu slov do slovenského slovníka si ukážeme časť, kde sú definované globálne premenné a vlastná kontrola zadaného slova. (inet.sk, 31.7.2008)

Čím je zajímavý OpenOffice.org Software602 Edition?

Většina z vás si pod názvem OpenOffice.org Software602 Edition představí nástupce kancelářského balíku 602 PC Suite, případně upravenou verzi OpenOffice.org. OpenOffice.org Software602 Edition v sobě ale skrývá mnohem více, než je většině uživatelům známo. (602office.cz, 31.7.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
 
 
woo jaw demo hz