Výber správ zo sveta OpenOffice.org 12/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 24.8. do 7.9.2008.  

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 24.8. do 7.9.2008.

Balík českých slovníků pro OpenOffice.org 3

Pokud již používáte testovací verze OpenOffice.org 3, zřejmě se vám bude hodit rozšíření, které přidává české slovníky pro kontrolu pravopisu, dělení slov a slovník synonym. Oproti verzi pro OOo 2 balík obsahuje kvalitnější slovník synonym, který obsahuje data z knižního Slovníku českých synonym. (openoffice.cz, 25.8.2008)

Formát buňky – záložka Zarovnání

Záložka Zarovnání v okně Formátovat buňky slouží k zarovnání obsahu buňky. (602office.cz, 25.8.2008)

Upravujeme menu OpenOffice.org

Prechádzate na OpenOffice.org z iného kancelárskeho balíka a neviete si zvyknúť na iné usporiadanie menu? Upravte si ho podľa svojich predstáv. (602office.cz, 26.8.2008)

Není Open jako Open

Aneb co dělat s Open XML MS Office 2007 .. (linuxexpres.cz, 26.8.2008)

Vytváranie vlastných slovníkov

Pri praktickej práci nám častokrát v štandardných slovníkoch chýbajú hlavne odborné alebo špecifické slová. V takýchto prípadoch si môžeme vytvoriť slovníky vlastné. (openoffice.cz, 27.8.2008)

Veľkonočné vajíčko v OpenOffice.org

Mnohí používatelia ani netušia, že v OpenOffice.org je umiestnené „veľkonočné vajíčko“ (Easter Eggs), ktoré ponúka niekoľko skrytých funkcií. (602office.cz, 27.8.2008)

Formát buňky – záložky Písmo a Efekty pro písmo

V Calcu je záložka Písmo určena k podrobnému nastavení parametrů písma v buňce nebo v buňkách označených do bloku. (602office.cz, 28.8.2008)

Obsah s hypertextovými odkazmi

Potrebujete vygenerovať obsah dokumentu tak, aby ste sa po kliknutí na príslušnú položku presunuli na jej výskyt v texte? V krátkom návode si ukážeme, ako to dokážeme jednoducho a rýchlo urobiť aj pre rozsiahle dokumenty. (openoffice.cz, 29.8.2008)

Bezpečnostní chyba v OpenOffice.org

V OpenOffice.org se objevila bezpečností chyba, která dovoluje útočníkovi spustit vlastní kód přes funkci rtl_allocateMemory(). Ta umožňuje přístup do paměti mimo definované pole. Problém se objevuje pouze na 64-bit verzi a v aktuálním repositáři by měl být již opraven. (root.cz, securityworld.cz, 29.8.2008)

Okno Znak – záložka Pozice písma

Text v buňce po dvojitém kliknutí levým tlačítkem myši nebo F2 můžeme přímo upravovat (také kliknutím do vstupní řádky). Pro formátování textu (označeného do bloku) slouží okno Znak (nabídka Formát/Znak). (602office.cz, 2.9.2008)

Hypertextové odkazy na externé dokumenty

Niekedy do PDF dokumentu potrebujeme uložiť relatívny hypertextový odkaz na externý dokument. Ukážme si, ako ho vytvoríme. (openoffice.cz, 3.9.2008)

Pomozte změnit vzhled a obsah portálu www.openoffice.cz

Portál www.openoffice.cz projde v nejbližší době rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem je učinit z něj opravdové centrum pro české uživatele tohoto oblíbeného kancelářského balíku. Redakce se obrací na současné i potenciální návštěvníky s prosbou o vyplnění jednoduché ankety, jejíž výsledky se stanou pro rozvoj portálu odrazovým můstkem. Anketa se nachází na adrese anketa.openoffice.cz a její vyplnění zabere několik málo minut. Formulář bude přístupný do 30. září 2008. (openoffice.cz, abclinuxu.cz, root.cz, 3.9.2008)

Slovenské slovníky pre OpenOffice.org 3

V spolupráci so Zdenkom Podobným sme urobili rozšírenie pre inštalovanie slovenských slovníkov do prostredia OpenOffice.org 3. (602office.cz, openoffice.cz, 6.9.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz