Výber správ zo sveta OpenOffice.org 4/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 20.4. do 4.5.2008.  

Obrázok ako pozadie strany

Potrebujete vytvoriť dokument s pekným obrázkom na pozadí tak, aby obrázok siahal až po okraje papiera? V nasledujúcom návode si ukážeme, ako sa to dá jednoducho urobiť. (602office.cz, 22.4.2008)

Využití stylů a formátování v seznamech

Jednostránkový dokument si očíslujete ručně. V delším dokumentu se vyplatí využít styly a formátování. (602office.cz, 23.4.2008)

Číslování dokumentu – strana x z y

K číslování stran slouží záhlaví nebo zápatí stránky. Proto nejprve zobrazte oblast záhlaví nebo zápatí pomocí nabídky Vložit/Záhlaví/Výchozí nebo Vložit/Zápatí/Výchozí. (602office.cz, 24.4.2008)

OpenOffice.org – čo nás čaká a neminie

Obľúbený open source kancelársky balík čaká nielen skorá opravná verzia 2.4.1, ale aj nová betaverzia 3.0, ktorá by mala tento softvér znovu posunúť bližšie do zorného poľa nerozhodnutých používateľov. (itnews.sk, 25.4.2008)

Vkladanie grafov tabuliek v textovom dokumente

Prenášate pracne tabuľky a grafy z modulu Calc do modulu Writer? Skúste vytvoriť tabuľku aj graf priamo v module Writer. (602office.cz, 26.4.2008)

Šablona roční kalendář

V sekci Šablony zdarma se nachází šablona roční kalendář, kterou nám poskytl Petr Jakubec. Velice děkujeme. (602office.cz, 27.4.2008)

Nová verzia rozšírenia pre formátovanie dokumentu

Na základe požiadavok používateľov boli do rozšírenia pre formátovanie dokumentu pridané nové funkcie. Pozrime sa v krátkosti na to, aké. (602office.cz, 28.4.2008)

OpenOffice.org 3.0 developer snapshots

Přišel jsem k závěru, že nedávno vyšlé OpenOffice 2.4 jsou tak akorát pro máčky a sraby a začal jsem na sobě v produkčním prostředí testovat 3.0. Popravdě řečeno považuju build m9 za nejlepší OpenOffice vůbec. Proč? (abclinuxu.cz/blog/Vaclavuv_blog, 28.4.2008)

Číslování v tabulce Writeru

V tabulce se rozšiřují možnosti číslování, které jsou v běžném textu. Běžný text dokumentu je očíslován tak, že každému odstavci bude přiděleno pořadové číslo. V tabulce můžete pomocí označení vybraných políček určit, zda se budou číslovat řádky nebo sloupce, a rozhodnout se, zda se očísluje políčko tabulky nebo i odstavce v políčku. (602office.cz, 29.4.2008)

Kopírovanie tabuľky z Calcu do Writeru

Potrebujete vložiť tabuľky z tabuľkového procesora Calc do textového procesora Writer? Nainštalujte si rozšírenie JP_Tabulka_Calc_Writer. (602office.cz, 2.5.2008)

Služby OpenOffice.org celosvětově

Dnešní spuštění stránek oooSupport.com je jen jedním z kroků k uvedení našich služeb na celosvětový trh. Troufnu si řict, že naše zkušenosti s OpenOffice.org jsou již poměrně rozsáhlé a tak jsme se rozhodli nabídnout služby i zahraniční klientele. (molcan.cz, 3.5.2008)

OpenOffice.org 2.4 neprodukuje validní ODF

Griffin Brown dodržel svůj slib a po testu výstupu Office 2007 proti schématům OOXML provedl podobný test s OpenOffice.org a ODF. Prvním problémem byla nevalidita samotných RELAX NG schémat dostupných na webu OASIS. Následný test specifikace Office Open XML uložené v OpenOffice.org jako ODF (59MB) proti opraveným schématům odhalil přibližně 7 500 chyb, z nichž většina byla duplicitních. Více v blogpostu ODF 1.0 and OpenOffice.org: a conformance smoke test. (abclinuxu.cz, 3.5.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz