Výber správ zo sveta OpenOffice.org 5/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 4.5. do 18.5.2008.  

Makrá v OpenOffice.org 02/2008

V dnešnom dieli seriálu o makrách si ukážeme, ako dokážeme vytvoriť tabuľku v textovom procesore Writer. Zároveň si ukážeme, ako do nej dokážeme skopírovať obsah zošitu z tabuľkového procesora Calc. (inet.sk, 5.5.2008)

Zabavte děti pomocí puzzle

Když jsou prázdniny nebo volný den a vyjedete s rodinou někam ven, obvykle prší. Chcete-li dětem dopřát zábavu, ze které budou mít opravdu radost, můžete. Stačí se řídit radami v tomto praktickém příkladě. V něm si totiž z libovolné fotografie nebo obrázku vytvoříme tolik oblíbené puzzle. Nebude sice vypadat jako to z obchodu, ale o to přece jde. (linuxexpres.cz, 6.5.2008)

Vyšel balík OpenOffice.org 3.0 Beta

Vývojáři oznámili vydání betaverze OpenOffice.org 3.0. (root.cz, 7.5.2008)

OpenOffice 3.0 Beta na stiahnutie. Dobieha MS Office 2007

Dnes svetlo sveta uzrela tretia verzia alternatívneho kancelárskeho balíka menom OpenOffice.org. Nová verzia je naozaj nabitá novými funkciami. (inet.sk, 7.5.2008)

OpenOffice.org 3.0 Beta k vyzkoušení

S minimálním zpožděním byla uvedena veřejná beta OpenOffice.org 3.0 (původní termín pro uvedení bety byl 30. dubna, posun je tedy pouze o týden). Asi největších změn se dočkala verze pro MacOS X – ta už nevyžaduje X11 a je to tak první použitelná nativní verze OpenOffice.org pro jablíčkáře. (molcan.cz, openoffice.cz, 602office.cz, ... 8.5.2008)

Rozšírenie pre prekladanie textu

Hľadáte prekladový (či napríklad synonymický) slovník, ktorý by Vám ukazoval slová a ich preklad priamo počas ich písania? Nainštalujte si rozšírenie „EuroOffice Dictionary“. (602office.cz, 9.5.2008)

OpenOffice.org 3.0 beta: Opäť bližšie

Skúsenosti z beta verzie novej generácie balíka. Zlepšuje sa podpora počítačov Apple, Office 2007 aj celkové ovládanie. (zive.sk, 9.5.2008)

Jak vytvořit závěrečnou písemnou práci

Každý student se dostane do situace, že musí vytvořit závěrečnou práci podle stanovených pravidel. Pokud nikdy během studia, tak minimálně na jeho konci v podobě bakalářské a diplomové práce. Na technicky zaměřených školách k tvorbě těchto prací studenti většinou využívají sázecí systém TeX a jeho odvozeniny. Na netechnických školách však většina studentů tvoří práce v textovém procesoru. V tomto článku bych chtěl ukázat, jak vytvořit závěrečnou práci v OpenOffice.org. (linuxexpres.cz, 12.5.2008)

Kreslící funkce

Writer umožňuje vložit do dokumentu celou škálu předdefinovaných tvarů, čar, křivek, bublin a jiných objektů. (602office.cz, 12.5.2008)

OpenOffice 3.0: Když dá komunita hlavy dohromady

Kancelářský balík OpenOffice.org patří společně s prohlížečem Firefox k nejoblíbenějším open source aplikacím pro domácího uživatele. Co nového přináší betaverze jeho již třetí generace? (zive.cz/, 14.5.2008)

Klávesa Shift při kreslení

Jak vyrobit vodorovnou čáru, kružnici nebo čtverec. Jak zachovat poměry stran při změně velikosti obdélníku či elipsy. (602office.cz, 14.5.2008)

Šablóna pre sledovanie spotreby elektrickej energie

Prinášame vám šablónu, pomocou ktorej môžete jednoducho sledovať spotrebu elektrickej energie a vypočítavať si predpokladanú výšku faktúry. (602office.cz, 16.5.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz