Výber správ zo sveta OpenOffice.org 7/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 1.6. do 15.6.2008.  

Třírozměrné grafické objekty v dokumentu

Některé grafické objekty mohou mít přidaný třetí rozměr, tzv. plastičnost. (602office.cz, 2.6.2008)

RedOffice 4.0 Beta

Vyšel RedOffice 4.0 Beta, čínský derivát OpenOffice.org. Specialitou je nové uživatelské rozhraní inspirované MS Office 2007. (abclinuxu.cz, 2.6.2008)

IBM představila Lotus Symphony 1.0

Společnost IBM uvolnila první ostrou verzi její odnože OpenOffice.org nazvanou Lotus Symphony. Balík od IBM se zaměřuje na profesionální uživatele z firemního prostředí a přináší do OpenOffice.org mnoho vylepšení uživatelského rozhraní a zcela nové prostředí. Symphony 1.0 běží na MS Windows a Linuxu a IBM připravuje také verzi pro Mac. Aktualizovány byly také stránky projektu. (root.cz, abclinuxu.cz, 3.6.2008)

Povinné formáty vo verejnej správe: Zostáva aj ODF

Ministerstvo financií SR predložilo na medzirezortné pripomienkové konanie návrh výnosu o používaných štandardoch, o ktorom sme vás informovali ešte v apríli. Návrh sa týka Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy a mal okrem iného zaviesť aj povinné formáty, ktoré musí verejná správa bez problémov prijímať a mala by byť schopná ich aj uverejňovať. (zive.sk, 5.6.2008)

Rastrová grafika

Rastrový obrázek se celý skládá z bodů, které jsou poskládány jeden vedle druhého. Jednotlivé body jsou velmi malé a mají různou barvu, a proto je lidské oko vidí jako obrázek. (602office.cz, 5.6.2008)

Měl by Google integrovat OpenOffice.org?

Integrace OpenOffice do Google Docs by mohla změnit mnohé na trhu, kde dominuje MS Office. Představte si OpenOffice dostupný jako webovou službu kombinovanou se zázemím Google a propojenou s Google Docs. (root.cz, 6.6.2008)

Spoločnosti a podniky sa už open source neboja

Nástup open source softvéru v podnikovom prostredí bol nenápadný, keď IT profesionáli v zamestnaní začali potichu používať server Apache a vývojárske nástroje. Pritom sa riadili myšlienkou: „Skôr bude odpustené ako dovolené.“ Nehovoriac o ďalšom aspekte: „Jednoduchšie je použiť open source, ako získať peniaze na nákup komerčných produktov.“ To však už dnes neplatí. (itnews.sk, 6.6.2008)

Šablona Hladina cukru v krvi

Měření hladiny cukru v krvi pacientem v domácím prostředí je nedílnou součástí sebesledování (selfmonitoring). (602office.cz, 9.6.2008)

Okno Obrázek – obtékání textu

Rastrový obrázek je na stránku vkládán jako znak textového řetězce, proto s ním lze vůči textu jen velmi těžko manipulovat. Obrázku je potřeba přiřadit určitou nezávislost na běžném textu stránky. (602office.cz, 9.6.2008)

EuroOffice Dictionary pro OpenOffice.org

Linux.com popisuje rozšíření EuroOffice Dictionary pro OpenOffice.org. To je dostupné v bezplatné a komerční verzi (4,90 euro) a umožňuje snadné překládání slov v dokumentech. Bezplatná verze podporuje angličtinu, němčinu a francouzštinu. (abclinuxu.cz, 9.6.2008)

Je tu finálna verzia OpenOffice.org 2.4.1

Popri vývoji verzie 3.0 si vývojári populárneho kancelárskeho balíku našli aj čas na opravnú verziu 2.4.1, ktorá prináša bezpečnostné opravy, ako aj drobné vylepšenia funkčnosti. O skorom vydaní tejto verzie sme čitateľov informovali v nedávnom článku. 2.4.1 ukončuje vývoj vetvy 2.x, keďže je finálnou verziou tejto vetvy; po nej už bude prebiehať len vývoj vetvy 3.0, ktorej ostrá verzia má byť vydaná v septembri. (itnews.sk, 9.6.2008)

OpenOffice.org 2.4.1

Nová verze OpenOffice.org 2.4.1 opravuje chyby objevené po vydání verze 2.4 a přidává menší nová vylepšení, např. v práci s grafy, databází, exportem do PDF či rozšířeními. (openoffice.cz, 602office.cz, inet.sk, ... 10.6.2008)

Rozšírenie pre slovník OpenOffice.org

Chcete pomôcť pri tvorbe dobrého slovenského slovníka, ktorý používajú rôzne Open Source aplikácie (OpenOffice.org, Mozilla Thunderbird...)? Nainštalujte si do OpenOffice.org rozšírenie SK_SK_Slovnik. (inet.sk, 602office.cz, pc.sk, 11.6.2008)

Editor obrysů

Jedná se o obtékání způsobem, který obrázku nastavuje uživatel. Nastavení obrysu se provádí v okně Editor obrysů. (602office.cz, 11.6.2008)

Import PDF pro betaverzi OpenOffice.org 3

Sun vydal betaverzi rozšíření, které umožňuje import PDF do OpenOffice.org a jeho úpravy. Rozšíření funguje jen s betaverzí OpenOffice.org 3. (602office.cz, abclinuxu.cz, root.cz, 12.6.2008)

Lotus Symphony od IBM má uzavretý zdrojový kód

Spoločnosť IBM vzala do rúk starý kód open source OpenOffice.org a vydala vlastný, uzavretý balík s názvom IBM Lotus Symphony, ktorého prvú finálnu verziu uvoľnila začiatkom mesiaca. Stalo sa tak vďaka tomu, že verzia OpenOffice.org 1.1.4 bola ešte uvoľnená pod licenciou SISSL, novšie verzie však už nie. (itnews.sk, 13.6.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz