Výber správ zo sveta OpenOffice.org 8/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 15.6. do 29.6.2008.  

Špeciálne číslovanie strán v textovom dokumente

Potrebujete číslovať strany inak, ako od jednotky? Alebo potrebujete vynechať niekoľko čísiel strán, lebo tam budete vkladať iné listy? Pozrime sa, čo všetko nám v tomto smere OpenOffice.org ponúka. (602office.cz, 16.6.2008)

Okno Obrázek – oříznutí obrázku v dokumentu

Pod záložkou Oříznout v okně Obrázek naleznete řadu užitečných nástrojů, kterými můžete dále ovlivňovat vložený obrázek na stránce. (602office.cz, 17.6.2008)

ISO: Štandard môže byť len jeden

Uznanie formátu OOXML ako medzinárodného štandardu sa nestalo len predmetom vyšetrovania Európskej komisie, ale stretlo sa aj s hlbokým nesúhlasom vzdelávacieho sektora v UK a stalo sa príčinou kritiky organizácie ISO. Boj medzi ODF a OOXML sa ešte neskončil. (itnews.sk, 17.6.2008)

Okno Obrázek – záložka Typ

Mezi základní možné úpravy obrázku patří změna jeho velikosti. Tato a další volby se nacházejí v okně Obrázek pod záložkou Typ. (602office.cz, 18.6.2008)

Viac adries na jednej strane pri hromadnej korešpodencii

Potrebujete pripraviť povedzme pozvánky na maturitné stretnutie, oznámenie rodičom... a chcete maximálne využiť papier? Potom vložte viac adries z databázy na jednu stranu. (602office.cz, 19.6.2008)

Ochrana dokumentu heslem

Writer disponuje prostředky, pomocí kterých je možné dokument uzamknout pod heslem tak, aby ten, kdo heslo nezná, s ním nemohl pracovat. Tuto funkci Writeru využijete například tehdy, sdílíte-li jeden počítač s ostatními uživateli a nechcete, aby se dostali právě do tohoto dokumentu. Pak jej můžete právě tímto způsobem zabezpečit. (602office.cz, 23.6.2008)

Rozšírenie pre číslovanie strán: Pagination

Hľadáte jednoduchý nástroj pre pohodlné zadávanie čísiel strán v záhlaví alebo v zápätí? Vyskúšajte rozšírenie Pagination. (602office.cz, 24.6.2008)

Jak pracovat se styly ve Writeru

Styly dokumentu jsou nejen praktická, ale často také nezbytná věc. Představte si, že dostanete stostránkový dokument, který máte nějak upravit a dodat výsledek - třeba nadřízenému. Zjistíte ovšem, že se vám nelíbí velikost nadpisů nebo že dokument používá písmo, které nemáte nainstalované nebo že mají být nadpisy jinou barvou. Co s tím? (openoffice.cz, 24.6.2008)

Procházení dokumentem – navigace

Writer umožňuje procházet dokumentem i jinak než klávesou Page Up nebo Page Down, případně posuvníkem. Dokument je možné procházet i „skokově“ po určitých typech objektů, například po obrázcích, nadpisech atd. Writer skočí na nejbližší další objekt – tedy obrázek, poznámku, nadpis... a poté na další a opět další. (602office.cz, 25.6.2008)

Rozšírenie pre slovník OpenOffice.org – úprava

Všetkým používateľom rozšírenia pre tvorbu slovníka OpenOffice.org. Mozilla Thunderbird a Mozilla Firefox oznamujeme, že bola vydaná jeho nová verzia. (inet.sk, openoffice.cz, 602office.cz, pc.sk, 25.6.2008)

Rozšírenie pre formátovanie dokumentu – verzia 4.1

Znovu vám prinášame najnovšiu verziu obľúbeného rozšírenia pre formátovanie dokumentov, kde boli pridané nové zaujímavé funkcie a možnosti. (602office.cz, 26.6.2008)

Šablona Dětský růst

Všem novopečeným maminkám a tatínkům může sloužit šablona Dětský růst.ots Měla by sloužit k informaci o zdravotním stavu dítěte od narození do 3 let. (602office.cz, 27.6.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz