Výber správ zo sveta OpenOffice.org 9/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 29.6. do 13.7.2008.  

Makrá v OpenOffice.org 06/2008

V dnešnom dieli seriálu o makrách v OpenOffice.org si ukážeme, ako z makra dokážeme vytvoriť rozšírenie. (inet.sk, 30.6.2008)

Jak vypnout velké písmeno po tečce

Ne vždy se hodí, aby za tečkou následovalo velké písmeno, např. při uvedení příkladu jako v této větě. Tečka samozřejmě neslouží jen k ukočení věty, ale také ke zkracování slov. Jak tedy nastavit Writer, aby nám velikost písmena nevnucoval? (openoffice.cz, 30.6.2008)

Jak vložit číslo strany

Jak rychle vložit číslo strany do dokumentu? Tento základní požadavek zvládá Writer naprosto samozřejmě. (openoffice.cz, 30.6.2008)

Rozšírenie pre vkladanie aktuálneho dátumu a času

Potrebujete vložiť aktuálny dátum alebo čas do textového dokumentu alebo zošitu v tabuľkovom procesore tak, aby sa už nemenili? Nainštalujte si rozšírenie „JP_date_time.oxt“. (602office.cz, 1.7.2008)

Rozšírenie: Pracovné cesty (adresáre) v OpenOffice.org

V návodoch alebo pomocných radách od iných používateľov sa častokrát stretnete s vetami typu: „Tam, kde máte nainštalovaný OpenOffice.org“, alebo „Tam, kde máte uložené makrá“ a pod. Ale kde je to „Tam, kde máte...“? Za týmto účelom sme pre vás pripravili rozšírenie, ktoré vám to zistí. (openoffice.cz, 2.7.2008)

Makrá v OpenOffice.org 07/2008

V ďalšom dieli seriálu o programovaná makier v OpenOffice.org si ukážeme už avizované makro pre prípravu slov pre slovenský slovník (jeho prvú časť). (inet.sk, 3.7.2008)

Rozšírenie pre slovník OpenOffice.org – verzia 2.01-0

Všetkým používateľom rozšírenia pre tvorbu slovníka OpenOffice.org. Mozilla Thunderbird a Mozilla Firefox oznamujeme, že 2.7.2008 vyšla nová verzia 2.01-0. (inet.sk, openoffice.cz, 602office.cz, pc.sk, 3.7.2008)

Rozšíření OpenOffice pro editaci PDF

Na Linux.com vyšel článek věnující se rozšíření OpenOffice.org o možnost editace PDF. Jedná se o rozšíření Sun PDF Import ve stádiu beta verze. Rozšíření je k dispozici pro vývojové verze OpenOffice.org 3.0, který by měl vyjít v září. Toto rozšíření otevírá PDF dokument v aplikaci Draw a jeho největší nevýhodou je, že text je možné upravovat pouze po jednotlivých řádcích, které jsou reprezentovány jako textové objekty. (root.cz, 4.7.2008)

Výnimky pri automatických opravách prvých veľkých písmen

Kancelárske balíky priniesli svojimi automatickými úpravami zo sebou určitú pohodlnosť – načo písať prvé písmená vo vete veľkými písmenami, keď to za nás urobí OpenOffice.org. Používate často skratky a vadí vám, že za nimi OpenOffice.org automaticky vkladá veľké písmená? Vložte si ich medzi výnimky. (openoffice.cz, 7.7.2008)

Rozšíření pro Writer - Pagination

Rozšíření neboli také doplňky jsou balíčky, které doplní do vašeho OpenOffice.org nové funkce. Některé jsou velmi praktické a originální - jako třeba vkládání čísel stránek téměř jedním kliknutím. Zařídí to doplněk Pagination. (openoffice.cz, 7.7.2008)

Posun v sešitu o jednu obrazovku doleva a doprava

Tak jako lze procházet listem na obrazovce nahoru a dolů pomocí kláves Page Up a Page Down, lze podobně procházet i ve vodorovném směru doleva a doprava pomocí klávesy Alt. (602office.cz, 8.7.2008)

Jak omezit výběr hodnot v buňce

V tabulkovém kalkulátoru Calc často potřebujeme vybírat přesně jednu volbu ze seznamu dříve definovaných hodnot. Nepřejeme si, aby uživatel zadal jiné údaje, než mu nabídneme. Jak takový seznam připravit? (openoffice.cz, 9.7.2008)

Rozšírenie pre orezávanie obrázkov: CropOOo

Potrebujete orezávať vložené obrázky jednoduchým spôsobom pomocou myši? Nainštalujte si rozšírenie „cropooo.oxt“. (602office.cz, 9.7.2008)

Funkce Vložit jinak v Calcu

Pokud jsou již nějaká data ve schránce, je možné je na jinou pozici Calcu vložit i jiným způsobem než pouhým zkopírováním. (602office.cz, 9.7.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz