Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 5. až 6. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 29.1.2011 do 11.2.2011.  

Opensource náhrada MS office - Libre vs Open Office

V priebehu 2 dní boli vydané až dva produkty stavané na pôvodnom OpenOffice. Je to LibreOffice 3.3 a Oracle OpenOffice 3.3, ktorý bol vydaný spolu s dcérou CloudOffice 1.0. Tak som si to nenechal ujsť a odskúšal plné verzie. (wug.sk, 30.1.2011)

Instalace LibreOffice v Ubuntu dvakrát jinak

LibreOffice je již nějaký ten pátek s námi a čím dál tím víc se na Internetu objevují různé návody, jak tento kancelářský balík na svém operačním systému zprovoznit, byť by to bylo jen pro testovací účely. Chtěl bych se podělit o zkušenosti s instalací na linuxové distribuci Ubuntu. (openoffice.cz, 31.1.2011)

Nové OpenOffice.org 3.3 s vylepšenými grafy a tiskem

O novém LibreOffice 3.3 jsme už psali, nyní se podívejme na aktuální verzi kancelářského balíku OpenOffice.org 3.3. Novinky se dotkly prakticky všech hlavních aplikací. (zive.cz, 1.2.2011)

První finální verze LibreOffice oficiálně vyšla jako 3.3

Jistě vám nemusíme říkat, co to je LibreOffice. Odnož vzešlá z odtržení jádra programátorů od Oracle po pohlcení Sunu se dostala už loni do fáze RC1, aby letos přišla na svět jako první oficiální verze, která dostává číslo 3.3 (podle OpenOffice.org, která je také ve verzi 3.3). Zároveň vyšla i tzv. „portable“ verze, kterou si můžete nainstalovat na výměnné médium, síťovou jednotku či klidně pevný disk, výhodou je následná okamžitá spustitelnost bez nutnosti „instalace do operačního systému“. Přestože tvůrci (The Document Foundation) označují tuto verzi jako první „stabilní“, by bychom se klonili spíše k pojmenování „zkoušecí“... (diit.cz, 1.2.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Poznámkový blok

Potrebujete pri práci s OpenOffice.org mať po ruke poznámkový blok, kde by ste si písali poznámky, ukladali časti textu a pod.? Navrhnite si dialógové okno a spolu s makrami si takýto blok naprogramujte. (dennik.inet.sk, 2.2.2011)

Vzorce v textovom dokumente 1 – úvod do základov

Potrebujete vkladať do svojho dokumentu matematické, fyzikálne či chemické vzorce a neviete, ako na to? V nasledujúcom seriáli si ukážeme možnosti, ako to dokážete urobiť pomocou modulu OpenOffice.org Math. (openoffice.cz, 2.2.2011)

Do malého porovnání LibreOffice a OpenOffice.org se pustil redaktor Linux Devices.

Oba balíky vyšly v téměř stejnou dobu a LibreOffice jsou o vlas lepší. (linuxsoft.cz, 2.2.2011)

Překládání OpenOffice.org do češtiny nyní jednodušší a rychlejší

Český lokalizační tým nyní používá pro překlady aplikaci Pootle, která velmi usnadňuje překlady. (openoffice.cz, 2.2.2011)

JSignPdf 1.1.1

JSignPdf slouží k digitálnímu podepisování PDF dokumentů. Program může být spuštěn samostatně nebo jako rozšíření kancelářského balíku OpenOffice.org (LibreOffice). (slunecnice.cz, 3.2.2011)

Stiahnite si Faenza ikony pre Váš LibreOffice

Stránka www.webupd8.org Vám ponúka na stiahnutie nové ikony pre Váš LibreOffice. Dozviete sa odkiaľ ich stiahnuť a ako ich nainštalovať. (linuxon.sk, 4.2.2011)

Vzorce v textovom dokumente 2 – Pridávanie vlastných symbolov

Vo vzorcoch potrebujete často používať aj grécku abecedu, či iné, vami definované symboly. Pretože základné možnosti modulu OpenOffice.org Math vám v tomto smere nemusia postačovať, v dnešnom dieli si ukážeme, ako do skriptovacie jazyka dokážete pridávať vlastné symboly. (openoffice.cz, 7.2.2011)

Jak zaheslovat dokumenty OpenOffice.org

Pokud sdílíte své PC s více uživateli a nechcete, aby si někdo prohlížel vaše texty či jiné dokumenty vytvořené v OpenOffice.org, je vhodné tyto dokumenty zaheslovat. OpenOffice naštěstí nabízí jednoduché řešení, jak tímto způsobem soubory před nenechavci chránit. (jaktak.cz, 7.2.2011)

Freeware: IBM Lotus Symphony je povedený kancelářský balík zdarma

Většina domácích, ale ani pracujících uživatelů nevyužije všechny schopnosti kancelářského balíku Microsoft Office. Neplacenou, ale velmi schopnou alternativou je Lotus Symphony. (pcworld.cz, 9.2.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Hypertextové odkazy

Obsahujú textové dokumenty, s ktorými v OpenOffice.org pracujete, hypertextové odkazy, ktoré potrebujete opraviť, vymazať a pod.? Naprogramujte si niekoľko makier, ktoré vám uľahčia prácu. (dennik.inet.sk, 9.2.2011)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (9) – Formuláře: pokračování

V devátém dílu se budeme dál zabývat formuláři. Podle Úkolů 11 až 15 z předchozího dílu byste už v databázi měli mít pět nebo šest jednodušších formulářů (podle verze „A“ nebo „B“). Bylo by ale vhodné je ještě vylepšit – usnadnit uživateli zadávání dat. (openoffice.cz, 10.2.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz