Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 1. a 2. týždeň 2012

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 31.12.2011 do 13.1.2012.  

Pravidla editace maker

V tomto dílu si povíme o základních pravidlech, která musíte dodržet, pokud chcete být úspěšní při programování. (openoffice.cz, 2.1.2012)

Srovnání kancelářských balíků: Jednotlivé programy

Úvahy o kvalitách kancelářských balíků a o jejich vhodnosti pro použití doma, ve firmách, v neziskových organizacích apod. patří v dnešní době k častým tématům diskusí. Tento článek přináší přehledné srovnání různých vlastností tří nejvýznamnějších kancelářských balíků, tentokrát z hlediska jednotlivých obsažených programů. (linuxexpres.cz, 2.1.2012)

OpenOffice.org: Hromadná korespondence

Hromadná korespondence je nástroj, pomocí kterého lze zjednodušit tvorbu dokumentu určeného pro mnoho lidí zároveň – dopis nebo elektronickou poštu. Funguje stejně v kancelářském balíku OpenOffice.org, tak v jeho derivátu LibreOffice. (abclinuxu.cz, 3.1.2012)

Newsletter pro registrované čtenáře

Redakce připravila pro registrované uživatele speciální newsletter, který obsahuje praktické informace z dění kolem OpenOffice.org a hlavně rady pro práci. Ne vše najdete na tomto webu pohromadě. Vybíráme pro vás to nejlepší. (openoffice.cz, 3.1.2012)

Stáhněte si kalendář na rok 2012

Děkujeme panu Milanu Pillerovi, který nám do redakce poslal variabilní kalendář na rok 2012. Je možné si ho stáhnout, upravit a dále používat i několik let. (openoffice.cz, 4.1.2012)

Spojí se opět OpenOffice.org s LibreOffice?

S přechodem OpenOffice.org pod Apache Software Foundation se znovu objevily snahy o sjednocení otevřeného kancelářského balíku. Ten totiž trpí nemalou roztříštěností především od doby nákupu Sunu spojencem Microsoftu, společností Oracle. Dojde opět ke spojení Open a Libre do jednoho balíku Office? (root.cz, 4.1.2012)

Maďarsko bude používat otevřené formáty a přestane platit Microsoftu

Maďarská veřejná správa bude pro své elektronické dokumenty používat výhradně otevřené formáty a maďarským školám již nebudou propláceny licence na kancelářské produkty Microsoftu. (openoffice.cz, 5.1.2012)

Srovnání kancelářských balíků: Vhodnost použití ve firmách

Rozhodnutí ohledně použití toho kterého kancelářského balíku ve firmě, organizaci nebo úřadě musí předcházet dostatečně důkladná analýza požadavků. Jak vyplývá z předchozího srovnání, drtivá většina funkcí a možností kancelářských balíků (a jejich součástí – aplikací) je ve všech případech shodná nebo velmi podobná. Ponecháme-li stranou některé specifické záležitosti, existuje jen několik kritérií, v nichž se balíky významněji liší. (linuxexpres.cz, 6.1.2012)

Skončí boj mezi kancelářskými balíky?

Pod vedením společností Oracle se ze známého kancelářského balíku Open Office stala pouze historie. Na tom se dokázal přiživit nový balík Libre Office a dlouhodobě se zdálo, že svého oponenta naprosto převálcoval. Změna majitele nyní může vše zvrátit. (studentpoint.cz, 8.1.2012)

Některá německá města následují v oblasti open source příklad Mnichova

"Městské úřady v Německu začínají následovat příklad Mnichova a zvyšují využití bezplatného open source softwaru", píše Financial Times Deutschland. Odcházejí tak od firmy Microsoft. (openoffice.cz, 9.1.2012)

Úprava stylů v Impressu

Obsahem tohoto článku je krátký návod na úpravu stylů v Impressu. (linuxveskole.cz, 9.1.2012)

Čistka ve zdrojovém kódu LibreOffice

Michael Meeks, britský vývojář LibreOffice a GNOME, se v loňském roce zabýval pročišťováním zdrojového kódu LibreOffice od zbytečných metod. Od července do prosince 2011 snížil množství nepoužívaných metod z 5200 na zhruba 2000. V průběhu jeho práce se množství zbytečného kódu dokonce i zvyšovalo, což vysvětluje tím, že odstranění zbytečných úseků občas vede k nalezení dalších zbytečností. (abclinuxu.cz, 10.1.2012)

Řízení běhu makra (1) – Příkazy if, then, else a podmínka boolean

Jakým způsobem vlastně program řídíte? Dáte mu příkazy, co má dělat v určité situaci, jak ale program pozná právě tu situaci? Znalost tohoto způsobu je jednou z nejdůležitějších v celém programování. (openoffice.cz, 11.1.2012)

Výzva pro umístění LibreOffice konference 2012/13

The Document Foundation znovu oznámila výzvu k výběru umístění pro konferenci 2012/13. Poslední akce se konala v Paříži v říjnu 2011 a výzva k umístění v roce 2012 vyšla krátce poté. Lhůta pro předkládání návrhů je do 22. ledna. Lhůta pro předkládání návrhů na rok 2013 je do konce srpna roku 2012. Pořádání konference je časově náročný úkol, který může být na plný úvazek v nejbližším období před událostí. Hostitelé budou muset nabízet snadno dostupné místo s kapacitou 300 - 500 návštěvníků a dostatek hotelů a dalších zařízení nutných pro návštěvníky. Finanční a právní odpovědnost za akci bude také výlučně spadat na navrhovatele a organizátory. The Document Foundation také naznačila, že místní subjekt může být právnická osoba nebo nejlépe nezisková organizace. (linux.website21.cz, 11.1.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz