Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 1. až 2. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 1.1.2011 do 14.1.2011.  

Jak se bránit syndromu housete?

Článek prakticky aplikující problematiku syndromu housete na využití dvou nejběžnějších kancelářských aplikací (MS Office a Open Office) s ukázkami. (spomocnik.rvp.cz, 4.1.2011)

Matrix Manipulator a počítání s maticemi

V článku Versatile Calculator – převod jednotek i počítání matic jste se mohli dočíst o pluginu přidávajícím do OpenOffice.org další funkcionalitu navíc v podobě multifunkční kalkulačky, kterou lze využít jako klasický kalkulátor, převodník jednotek a také jako program pro operace s maticemi. Matrix Manipulator je plugin, který má část funkcionality Versatile Calculatoru a částečně jej též rozvíjí dále. (openoffice.cz, 4.1.2011)

LibreOffice zřejmě v novém vydání Ubuntu nahradí OpenOffice.org

Už když The Document Foundation oznámila vydání LibreOffice, mnohé distribuce GNU/Linux, včetně Ubuntu, nabídly podporu pro tento fork OpenOffice.org. (openoffice.cz, 4.1.2011)

Jak nainstalovat LibreOffice do Ubuntu

Díky tomu, že LibreOffice má již vlastní PPA, je snazší udržovat v Ubuntu aktuální verzi tohoto kancelářského balíku. Důležité před instalací je, že nelze mít na jednom stroji současně OpenOffice a LibreOffice. Je tedy nutné před instalací LibreOffice původní instalaci OpenOffice odstranit. (root.cz, 4.1.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Zrušenie delenia slov na konci strán a odsekov

Potrebujete dosiahnuť, aby slovo na konci strany alebo odseku nebolo delené? V nasledujúcom makre si ukážeme, ako to dosiahnuť. (dennik.inet.sk, 5.1.2011)

Stáhněte si brožuru, podpořte aktivity portálu

Vážení příznivci OpenOffice.cz, připravili jsme pro vás dárek a doufáme, že vás zaujme. Jde o brožuru, které se věnuje zpracování digitálních fotek za pomoci open-source programů. (openoffice.cz, 8.1.2011)

Máme pro vás kalendář na rok 2011

Připravili jsme pro vás, naše milé čtenáře, kalendář na rok 2011. (openoffice.cz, 10.1.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Vkladanie, embedovanie a ukotvenie obrázkov (I.)

Potrebujete v OpenOffice.org previesť hromadnú zmenu ukotvenia všetkých obrázkov? Alebo ich potrebujete embedovať (vložiť) obrázky priamo do dokumentu? Naprogramujte si na tieto účely makro. (dennik.inet.sk, 12.1.2011)

Výpočtový plugin ESolver v OpenOffice.org

Na stránce s rozšířeními OpenOffice.org se před časem objevil další z výpočtových pluginů – Esolver. Slouží k výpočtům kořenů polynomických rovnic až pátého stupně a k vykreslování grafů příslušejících těmto rovnicím. (openoffice.cz, 13.1.2011)

LibreOffice RC3 zase o krok blíže k cíli

Pokud uvažujete o instalaci LibreOffice, byť jen na zkoušku, The Document Foundation nabízí ke stažení LibreOffice 3.3 ve verzi RC 3. (openoffice.cz, 13.1.2011)

Oznámení o uvolnění OpenOffice.org 3.3.0 RC9

Zatímco Oracle Corporation již vydala Oracle Open Office 3.3.0 někdy v polovině prosince minulého roku 2010, tak vývojový tým OpenOffice.org oznámil vydání OpenOffice.org 3.3.0 Release Candidate 9 (RC9) svého open source kancelářského balíku. (linux.website21.cz, 14.1.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz