Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 1. až 2. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 1.1.2011 do 14.1.2011.  

Jak se bránit syndromu housete?

Článek prakticky aplikující problematiku syndromu housete na využití dvou nejběžnějších kancelářských aplikací (MS Office a Open Office) s ukázkami. (spomocnik.rvp.cz, 4.1.2011)

Matrix Manipulator a počítání s maticemi

V článku Versatile Calculator – převod jednotek i počítání matic jste se mohli dočíst o pluginu přidávajícím do OpenOffice.org další funkcionalitu navíc v podobě multifunkční kalkulačky, kterou lze využít jako klasický kalkulátor, převodník jednotek a také jako program pro operace s maticemi. Matrix Manipulator je plugin, který má část funkcionality Versatile Calculatoru a částečně jej též rozvíjí dále. (openoffice.cz, 4.1.2011)

LibreOffice zřejmě v novém vydání Ubuntu nahradí OpenOffice.org

Už když The Document Foundation oznámila vydání LibreOffice, mnohé distribuce GNU/Linux, včetně Ubuntu, nabídly podporu pro tento fork OpenOffice.org. (openoffice.cz, 4.1.2011)

Jak nainstalovat LibreOffice do Ubuntu

Díky tomu, že LibreOffice má již vlastní PPA, je snazší udržovat v Ubuntu aktuální verzi tohoto kancelářského balíku. Důležité před instalací je, že nelze mít na jednom stroji současně OpenOffice a LibreOffice. Je tedy nutné před instalací LibreOffice původní instalaci OpenOffice odstranit. (root.cz, 4.1.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Zrušenie delenia slov na konci strán a odsekov

Potrebujete dosiahnuť, aby slovo na konci strany alebo odseku nebolo delené? V nasledujúcom makre si ukážeme, ako to dosiahnuť. (dennik.inet.sk, 5.1.2011)

Stáhněte si brožuru, podpořte aktivity portálu

Vážení příznivci OpenOffice.cz, připravili jsme pro vás dárek a doufáme, že vás zaujme. Jde o brožuru, které se věnuje zpracování digitálních fotek za pomoci open-source programů. (openoffice.cz, 8.1.2011)

Máme pro vás kalendář na rok 2011

Připravili jsme pro vás, naše milé čtenáře, kalendář na rok 2011. (openoffice.cz, 10.1.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Vkladanie, embedovanie a ukotvenie obrázkov (I.)

Potrebujete v OpenOffice.org previesť hromadnú zmenu ukotvenia všetkých obrázkov? Alebo ich potrebujete embedovať (vložiť) obrázky priamo do dokumentu? Naprogramujte si na tieto účely makro. (dennik.inet.sk, 12.1.2011)

Výpočtový plugin ESolver v OpenOffice.org

Na stránce s rozšířeními OpenOffice.org se před časem objevil další z výpočtových pluginů – Esolver. Slouží k výpočtům kořenů polynomických rovnic až pátého stupně a k vykreslování grafů příslušejících těmto rovnicím. (openoffice.cz, 13.1.2011)

LibreOffice RC3 zase o krok blíže k cíli

Pokud uvažujete o instalaci LibreOffice, byť jen na zkoušku, The Document Foundation nabízí ke stažení LibreOffice 3.3 ve verzi RC 3. (openoffice.cz, 13.1.2011)

Oznámení o uvolnění OpenOffice.org 3.3.0 RC9

Zatímco Oracle Corporation již vydala Oracle Open Office 3.3.0 někdy v polovině prosince minulého roku 2010, tak vývojový tým OpenOffice.org oznámil vydání OpenOffice.org 3.3.0 Release Candidate 9 (RC9) svého open source kancelářského balíku. (linux.website21.cz, 14.1.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz