Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 11. a 12. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 10.3.2012 do 23.3.2012.  

V gymnáziu na třídě Kpt. Jaroše v Brně používají OpenOffice.org

V gymnáziu učí žáky používat kancelářský program a je jedno, který to je. Je jim sympatické, že OpenOffice.org je open source a nemusí za něj platit. S čím mají největší problémy je programování maker. (openoffice.cz, 13.3.2012)

Prečo IBM spojila Lotus Symphony práve s Apache OpenOffice

Prednedávnom prebehla komunitou správa, že IBM stopla vývoj „svojho“ kancelárskeho balíka Lotus Symphony a presunie kód aj vývojárov na projekt Apache OpenOffice. Toto rozprúdilo rôzne diskusie najmä okolo otázky, prečo si nevybrali projekt LibreOffice. (root.cz, 13.3.2012)

Poněkud atypické využití OpenOffice.org na lůžkovém oddělení nemocnice

Z pochopitelných důvodů nechci uvádět své jméno ani město. Už jsem v důchodu, tak posílám tento text napsaný asi před třemi lety (proto ten přítomný čas). MUDr. K. B., nemocnice na okraji nejmenovaného města. (openoffice.cz/blogy, 16.3.2012)

Skrytá funkce: Sběr informací pro vylepšení OpenOffice.org

OpenOffice.org obsahuje ve verzi 3.3 zajímavou vlasnost - viditelně je tam už dlouho, ale všiml jsem si jí až teď. OOo jsem přitom používal ještě v roce 2010 (pak jsem přešel na LibreOffice a tam taková funkce není). (openoffice.cz/blogy, 17.3.2012)

LibreOffice a velké dokumenty

Již nějaký čas pracuji na překladu nějakých knih (proto také nepřekládám LibreOffice...). Podařilo se mi sehnat knihy ve formátu fb2, z kterých jsem vykouzlil odt. Překládám vlastně po odstavcích - za cizojazyčný odstavec vložím nový odstavec (s českými přívlastky) a napíši český text. Tím pádem získávám soubor, který je dosti dlouhý - v tuto chvíli má soubor přes 770 stran čistého textu na stránce formátu A5. (opensuse.cz, 20.3.2012)

Jak instalovat LibreOffice 3.5.1 v openSUSE 11.4

Krátce popíšu, jak jsem konkrétně postupoval při instalaci LibreOffice 3.5.1 z originální homepage (http://www.libreoffice.org/download/) do 32-bitového openSUSE 11.4: (opensuse.cz, 21.3.2012)

Nová verzia rozšírenia pre počítanie znakov

Pripravili sme pre vás novú verziu doplnku, ktoré obsahuje rozšírené možnosti počítania znakov. (openoffice.cz, 22.3.2012)

Dánské ministerstvo dopravy přechází na LibreOffice

Potřeba zpracovávat dokumenty v různých formátech (včetně ODF) přivedla dánské ministerstvo dopravy k migraci na LibreOffice. (linuxexpres.cz, 22.3.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz