Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 27. až 28. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 2.7.2011 do 15.7.2011.  

Jak pracovat s obrázky ve Writeru: vložení a zarovnání

V dnešním článku se zaměříme na obrázky a možnosti jejich nastavení, především na ty rychlé. Jmenovitě se jedná o uspořádání, zarovnání, ukotvení obtékání, umístění a na závěr si ukážeme vložení a nastavení popisků. (openoffice.cz, 4.7.2011)

OpenOffice.org se zabydlelo na tisících počítačích rakouské justice

Rakouské soudnictví migrovalo na kancelářský balík OpenOffice.org. Přechod, který začal roku 2008, se ukázal z velké části bezproblémový a dosáhl pozitivní zpětnou vazbu. (openoffice.cz, 5.7.2011)

LibreOffice opravuje chyby, nová verze se ale pro podnikové nasazení ještě nedoporučuje

Organizace Document Foundation vydala LibreOffice ve verzi 3.4.1. Oprava chyb a vylepšení stability znamená, že na tuto verzi již uživatelé mohou přejít. (itbiz.cz, 5.7.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (5)

V ďalších dieloch seriálu o typografických makrách si ukážeme problematiku úpravy kerningu a šírky znakov. (dennik.inet.sk, 6.7.2011)

Scénáře v Calcu vám pomohou s plánováním velkých nákupů

Scénáře představují velmi zajímavého a názorného pomocníka pro plánování nákupů, investic a čehokoliv, co vás napadne. A to okamžitě, pohodlně, přehledně. Efektivita scénářů se ještě zvýší, pokud data, která obsahují, nestojí „jen tak“, ale jsou provázána se vzorci a daty z jiných částí tabulky. Tehdy se jejich síla projeví naplno. (openoffice.cz, 7.7.2011)

Brazilská vláda bude spolupracovat na vývoji OOo i LibreOffice

Brazilská vláda podepsala předběžnou smlouvu o spolupráci při rozvoji s The Document Foundation vyvíjející LibreOffice i s Apache OpenOffice.org komunitou. Smlouva byla podepsána 1. července na mezinárodním Free Software fóru v Porto Alegre. Brazílie prý svobodný software používá na milionech veřejných počítačů. (abclinuxu.cz, 7.7.2011)

LibreOffice Portable

LibreOffice portable je plnohodnotný kancelársky balík obsahujúci textový procesor, tabuľkový procesor, program na tvorbu prezentácií, kreslenie a program na spracovávanie databáz. Všetko je upravené tak, že ho môžte mať na svojom USB kľúči kdekoľvek sa nachádzate. Naviac ak ho použijete priamo v počítači zaberá len miesto a funguje rýchlejšie ako z USB kľúča. Je dosť podobný na OpenOffice.org. (portable-usb.com, 10.7.2011)

Jak pracovat s obrázky ve Writeru: obtékání textem a hypertextové odkazy

V dnešním článku se zaměříme na obrázky a možnosti jejich nastavení, dnes na ty podrobné. Projdeme možnosti v nastavení obrázku, představíme nástroj pro tvorbu obrazových map, zmíníme možnost použití stylů a nakonec ukážeme, jak uložit obrázek z dokumentu na disk počítače. (openoffice.cz, 11.7.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (6)

V šiestom pokračovaní typografických makier si ukážeme funkcie pre vlastné nastavovanie kerningu a šírky znakov. (dennik.inet.sk, 13.7.2011)

Otvorený formát textových dokumentov v kancelárii

Pred dvoma rokmi sme sa zaoberali myšlienkou využitia otvorených formátov v kancelárskych dokumentoch [1]. Porovnaním sme zistili, že nasadenie ODF (Open Document Format) do kancelárskeho prostredia získavajú prakticky všetci. Používatelia nemusia riešiť problém s kompatibilitou formátov a zavedenie tohto štandardu nemusí predstavovať pre organizáciu žiadne finančné zaťaženie. Ukázalo sa, že najväčší problém so spracovaním otvoreného formátu má balík od spoločnosti Microsoft – MS Office 2007 napriek použitiu špeciálneho zásuvného modulu pre prácu s ODF. (posterus.sk, 15.7.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz