Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 29. až 30. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 16.7.2011 do 29.7.2011.  

Tvorba grafu typu čára v Calcu

V článku si na praktickém příkladě ukážeme tvorbu typu grafu a jeho nastavení. Pozornost však bude věnována také umístění popisků a hodnot v grafu a dalším funkcím, které mohou nejen usnadnit samotnou tvorbu, ale udělat jej přehlednějším pro použití. Konkrétně si ukážeme např. vložení popisků řad. (openoffice.cz, 18.7.2011)

IBM daruje kód z Lotus Symphony projektu OpenOffice

Společnost IBM oznámila, že hodlá darovat kód z Lotus Symphony projektu Apache OpenOffice. Lotus Symphony je jednou z odnoží původního kancelářského balíku OpenOffice.org. Cílem je urychlit vývoj a zařazení nových funkcí. (abclinuxu.cz, 18.7.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (7)

V ďalších pokračovaniach seriálu o typografických makrách sa budeme venovať problematike zalomiteľných medzier a ich rôznych náhrad za nezalomiteľné medzery. (inet.sk, 20.7.2011)

Nastavenie okrajov buniek v zošite Calc

Potrebujete ďalšie možnosti v oblasti nastavovania okrajov buniek v module Calc okrem tých, ktoré štandardne poskytuje OpenOffice.org? Nainštalujte si rozšírenie JP Nastavenie okrajov buniek. (openoffice.cz, 20.7.2011)

IBM podpořil OpenOffice.org a chce urychlit vývoj

IBM se totiž rozhodlo, že nadaci Apache Software Foundation, zaštiťující vývoj OpenOffice.org, daruje kód ze svého nástavbového balíku Lotus Symphony, od čehož si slibuje především urychlení vývoje. (openoffice.cz, 22.7.2011)

Možnosti vytváření animací v Impressu

Při vytváření prezentace v Impressu se může stát, že budete potřebovat nechat pravidelně zobrazovat určitou skupinu obrázků – animovat ji. To samozřejmě lze realizovat prostřednictvím vlastních animací prezentace, ale Impress nabízí i jinou, pozoruhodnou možnost – nástroj Animace. (openoffice.cz, 25.7.2011)

Příručka o formátování dokumentů

Při vytváření textového dokumentu musíme vzít v úvahu i jeho vzhled a snadnou čitelnost. K tomuto účelu se využívají rozličná typografická pravidla. Chceme-li však, aby dokument působil jednotně a konzistentně, je třeba (zvláště u rozsáhlejších) používat styly. (linuxveskole.cz, 25.7.2011)

Nová verzia rozšírenia pre nastavenie parametrov formátu textu

Pre používateľov rozšírenia, ktoré umožňuje nastavovať rôzny sklon, hrúbku, šírku, reliéf, preškrtnutie, podčiarknutie a nadčiarknutie textu, sme pripravili novú verziu. (openoffice.cz, 26.7.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (8)

V dnešnom pokračovaní seriálu o typografických makrách sa budeme venovať funkciám pre zámenu medzier na konci riadku. (inet.sk, 27.7.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz