Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 3. a 4. týždeň 2012

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 14.1.2012 do 27.1.2012.  

Máme pro vás šablonu – Deklarace celní hodnoty

Děkujeme panu Radku Svobodovi za to, že se s čtenáři našeho webu podělil o šablonu deklarace celní hodnoty, která je vytvořena v Calcu. (openoffice.cz, 16.1.2012)

Oznámení o uvolnění LibreOffice 3.4.5

The Document Foundation oznámila uvolnění aktualizace LibreOffice 3.4.5 pro odvětví LibreOffice 3.4.x open source kancelářské sady. Nová verze řeší téměř 30 chyb nalezených v předchozím vydání a zlepšuje celkovou stabilitu programu. Patří mezi ně několik problémů a řada problémů v tabulkovém programu Calc a textovém editoru Writer. Chyby, které bránily některým 3D přechodům pro snímky ze správce prezentací Impress, byly také opraveny. Žádné nové funkce nebyly přidány v aktualizaci, všem uživatelům se doporučuje provést aktualizaci. Kompletní seznam oprav lze nalézt v release logu pro LibreOffice 3.4.5.1 a LibreOffice 3.4.5.2 a také na LibreOffice 3.4.5 wiki stránce. Libreoffice 3.4.5 je k dispozici ke stažení ze stránek pro Microsoft Windows, Mac OS X a GNU/ Linux. Zdrojový kód LibreOffice je licencován pod licencí LGPLv3. (linux.website21.cz, 16.1.2012)

Proběhly změny webu: vzhled a struktura

V úterý 17.1. proběhly úpravy webu, v následujících dnech se můžete setkat s určitými důsledky a změnami. SOUHRN ZMĚN V ČLÁNKU. (openoffice.cz, 16.-17.1.2012)

Office Open XML vs. OpenDocument – Existuje vítěz?

Office Open XML a OpenDocument jsou stejně velcí rivalové jako Microsoft Office a alternativní kancelářské balíky. Pro ukládání kancelářských souborů byl zaveden jistý standard z důvodu snazší přenositelnosti. V dnešní článku tedy srovnáme dva nejznámější standardy – Office Open XML a OpenDocument. (swmag.cz, 17.1.2012)

Stahujte LibreOffice 3.4.5. Opravuje padání při ukončení aplikace

Fork OpenOffice.org je ve skvělé kondici, také díky provedeným opravám. (extrawindows.cnews.cz, 17.1.2012)

První Release Candidate (RC1) pro LibreOffice 3.5.0

The Document Foundation vydala první Release Candidate (RC1) pro LibreOffice 3.5.0. Žádné nové funkce nebyly přidány do Release Candidate verze, jelikož se vývojový tým zaměřil na řešení chyb zjištěných v předchozí vývojové verzi. Verze LibreOffice 3.5.0 by měla být hlavní aktualizace, která již obsahuje řadu vylepšení výkonu a nových funkcí, jako je aktualizované rozhraní pro zpracování záhlaví a zápatí. Mezi další změny patří přidání filtru pro import dokumentů Microsoft visio v Impress/Draw a zlepšení gramatiky s různým aktualizacemi pro dialogy. Konečná finální verze pro LibreOffice 3.5.0 je očekávána počátkem února. (linux.website21.cz, 23.1.2012)

Řízení běhu makra (2) – Příkazy select case, iif a operátory

Příkaz IF má jednodušší a přehlednější variantu, a tou je příkaz CASE. Nemusíte se tak prokousávat stromovou strukturou podmínek. Potřebujete-li pracovat pouze se dvěma podmínkami, použijete IIF. Nakonec se podíváte na to, co to jsou operátory a k čemu se používají. (openoffice.cz, 25.1.2012)Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz