Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 5. a 6. týždeň 2012

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 28.1.2012 do 10.2.2012.  

IBM končí vývoj Lotus Symphony

Sada nástrojů Lotus Symphony 3.0.1, vydaná před týdnem, se stala poslední vydanou verzí tohoto kanclářského balíku. IBM se dále hodlá zaměřit na Apache OpenOffice. (computerworld.cz, 30.1.2012)

IBM podpoří vývoj "původního" OpenOffice.org v rámci Apache Software Foundation

IBM podle všeho dá přednost vývoji OpenOffice.org pod Apache Software Foundation před LibreOffice, který podporují např. Red Hat, Novell, Ubuntu/Canonical a Google. Zároveň firma asi skončí se svým vlastním kancelářským balíkem Symphony. (itbiz.cz, 31.1.2012)

ODF Toolkit dostal první Apache verzi

OpenOffice není jediný Open Document Format (ODF) projekt, který je v současné době v inkubaci při Apache Software Foundation (ASF). ODF Toolkit projekt právě oznámil první vydání od svého vstupu do "Apache's project Incubator" v srpnu 2011 s popisem "0.5-incubating". ODF Toolkit je sada Java modulů pro zpracování Java Open Document Format (ODF)/ISO/IEC 26300 dokumentů, standardního formátu, který používá OpenOffice nebo LibreOffice. ODF Toolkit umožňuje vývojářům vytvářet, skenovat a manipulovat s ODF dokumenty, ale bez režie sady Office. Vývojový tým sdělil, že toto je ideální řešení pro použití na serverech pro import otevřeného formátu ve webových aplikacích. (linux.website21.cz, 1.2.2012)

Svislé zarovnání na střed v libreoffice

Zjistil jsem že vertikální zarovnání textu na střed stránky v libreoffice je pro mě docela problém a logickým postupem mi to prostě nefungovalo. (merinem.blog.cz, 1.2.2012)

Nové vlastnosti LibreOffice 3.5 – máte se na co těšit

Kancelářský program LibreOffice (nástupce bývalého Go-OO) prokazuje poslední dobou čím dál větší životaschopnost. Chystaná verze 3.5 pak představuje obrovský skok kupředu a program OpenOffice.org, který v současnosti prochází resuscitací po změně vlastníka, zanechává daleko za sebou. (openoffice.cz, 7.2.2012)

Port kancelářského programu LibreOffice na Android pokračuje

Už před několika měsíci jsme vás informovali, že se oblíbený kancelářský balík LibreOffice chystá na operační systém Android. Na nedávné konferenci FOSDEM zveřejnil jeden z vývojářů podrobnosti o aktuálním stavu. (androidmarket.cz, 7.2.2012)

Rozšírenie pre definíciu a používanie zladených paliet s farbami

Potrebujete farebne zvýrazniť bunky v zošitoch modulu Calc či v textových tabuľkách modulu Writer? Požadujete pritom celú paletu farieb, ktorá je pomocou matematických algoritmov farebne zladená? Nainštalujte si rozšírenie JP Palety farieb. (openoffice.cz, 9.2.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz