Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 51. a 52. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 17.12.2011 do 30.12.2011.  

Jak si v Impress vytvořit album s hudbou a videem

Videonávod, který vám pomůže vytvořit album s fotkami a podkladovou hudbou. (openoffice.cz, 17.12.2011)

Úředníci finských Helsinek jsou spokojeni s kancelářským balíkem OpenOffice.org

Úředníci města Helsinki (hlavního města Finska), jsou velmi spokojeni s kancelářským balíkem OpenOffice.org. Nejdříve tento balík zkusili na přenosných počítačích. (openoffice.cz, 18.12.2011)

První beta LibreOffice 3.5 ke stažení

Nadace LibreOffice uvolnila LibreOffice 3.5 beta 1. Nadcházející verze přináší opravdu značné množství novinek, a to hlavně po stránce vylepšení dosavadních funkcí. Na konečné vydání si však budeme muset počkat zřejmě až do února 2012. (magazin.stahuj.centrum.cz, 18.12.2011)

Nahrávání a spouštění maker

V tomto díle si povíme o funkci Zaznamenat makro. Záznamník není dokonalý, ale je nedoceněným nástrojem. Nevkládejte do něj přehnaná očekávání, ale pro jednoduché operace se stane vítaným pomocníkem. (openoffice.cz, 19.12.2011)

Otevřený dopis komunitě ODF od Apache

V blogu Apache Software Foundation vyšel otevřený dopis adresovaný komunitě Open Document Formatu. V něm se píše o umístění OpenOffice.org do inkubátoru Apache a komunita je vyzývána ke spolupráci, při které bude Apache představovat neutrální prostor. Verze 3.4 by měla předběžně vyjít v prvním čtvrtletí roku 2012. (abclinuxu.cz, 20.12.2011)

Redakce OpenOffice.cz přeje všem svým čtenářům mnoho dobrého do dalších měsíců

Nastává období, ve kterém mnozí bilancují uplynulý rok. Pro některé z vás bylo příznivé, pro některé hektické. Proto bychom vám všem chtěli poděkovat za celoroční přízeň, kterou jste věnovali našemu portálu. (openoffice.cz, 22.12.2011)

Microsoft Office vs. OpenOffice.org – boj, který nikdy neskončí

Kancelářský balíček je základní programovou výbavou každého počítače. Jako v každé oblasti i zde existuje několik východisek. Někteří uživatelé sáhnou po placené a funkčně velmi vybavené variantě od Microsoftu, jiným se pro změnu nechce platit a bohatě si vystačí se zdarma dostupným balíčkem OpenOffice.org. (swmag.cz, 22.12.2011)

LibreOffice 3.5 chtějí být atraktivnější pro firmy

Organizace The Document Foundation, která zaštiťuje vývoj open source kancelářského balíčku LibreOffice, se chce výrazně zaměřit na zkvalitnění příští verze tohoto softwaru. Žádá proto komunitu, aby jí pomohla najít co nejvíce chyb a problémů v chystané verzi LibreOffice 3.5 (momentálně ve verzi beta 1) a vyhlásila mezinárodní „hon na chyby“. Jedná se o pokračování snahy nabídnout zejména firemní sféře co nejkvalitnější produkt a odlišit se tím více na trhu. (ictmanazer.cz, 22.12.2011)

Srovnání LibreOffice, OpenOffice.org a Microsoft Office

Úvahy o kvalitách kancelářských balíků a o jejich vhodnosti pro použití doma, ve firmách, v neziskových organizacích apod. patří v dnešní době k častým tématům diskusí. Tento článek přináší přehledné srovnání různých vlastností tří nejvýznamnějších kancelářských balíků, nejprve v celkovém pohledu, později i z hlediska jednotlivých obsažených programů. (linuxexpres.cz, 23.12.2011)

Apache Software Foundation přenesl OpenOffice pod svoji licenci a oznámil verzi 3.4

Vývoj populárního javovského kancelářského balíku se i nadále tříští, Apache Software Foundation se tomu nyní snaží udělat přítrž. Zaprvé převedla všechen kód pod Apache licenci a varovala vývojáře některých forků, že pouze ona má jako společnost nárok na užívání registrované značky a všeho, co s ní souvisí a za druhé oznámila zásadní build již na jaro příštího roku. (itbiz.cz, 23.12.2011)

Kancelářský balík OpenOffice.org používá firma MOUKA TIŠNOV, s. r. o.

Na deseti počítačích firmy, která vyrábí tkané popruhy a lemovky, je nainstalován kancelářský balík OpenOffice.org. Líbí se jim, že je k dispozici zdarma nejen pro soukromé účely, ale i pro komerční sféru. Vadí jim neúplná kompatibilita s nejrozšířenějším kancelářským balíkem. (openoffice.cz, 28.12.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz