Výber správ zo sveta OpenOffice za 1. a 2. týždeň 2013

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 29.12.2012 do 11.1.2013.  

LibreOffice 4.0 je venku – zatím jen v betě

Zdarma dostupné kancelářské balíky slaví úspěch nejenom na platformě Linux, ale také ve sféře operačních systémů Windows. Po existenčních problémech kancelářského balíku OpenOffice.org převzal hlavní slovo v oblasti open source právě balíkLibreOffice, který opět vývoj open sourceových balíků posunul dál. (swmag.cz, 29.12.2012)

Školil jsem učitele v Přerově v používání LibreOffice a dalšího open source

V prosinci jsme v Liberixu zorganizovali setkání učitelů, kteří používají volně šiřitelný software (kompletní report a fotky) - hlavně open-source software, ale nejen ten. A teď - 3. a 4. ledna 2013 – se realizovalo dlouho připravované školení na Základní škole U tenisu v Přerově. (e-ott.info, 4.1.2013)

Kopírování dat

Často budete chtít kopírovat data nebo oblasti buněk s formátováním i bez něj. V tomto díle si ukážeme několik postupů, díky kterým můžete dosáhnout kýženého výsledku. Protože z minulých dílů již umíte kopírovat buňky, řádky a sloupce i celé listy, budeme se věnovat pouze kopírování buněk, zejména jejich obsahu. (openoffice.cz, 7.1.2013)

Vylepšení LibreOffice v rámci Summer of Code

Projekt LibreOffice měl v rámci Google Summer of Code mnoho želízek v ohni. Získal celkem deset studentů a devět z nich svůj projekt dokončilo. Podařilo se tak zapracovat na výkonu i použitelnosti celého kancelářského balíku. Server Muktware shrnul devět novinek, na které se můžeme těšit: výrazné zrychlení načítání tabulek v Calcu, možnost vyexportovat prezentaci jako SVG, podpora formátů Microsoft Publisher 97 až 2010, vylepšení práce se soubory na Androidu, nový výběr šablon, digitální podepisování PDF, možnost ovládat prezentaci z Androidu, vylepšená možnost spolupráce více uživatelů v Calcu a nové unit testování. (root.cz, 9.1.2013)

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz