Výber správ zo sveta OpenOffice za 1. a 2. týždeň 2013

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 29.12.2012 do 11.1.2013.  

LibreOffice 4.0 je venku – zatím jen v betě

Zdarma dostupné kancelářské balíky slaví úspěch nejenom na platformě Linux, ale také ve sféře operačních systémů Windows. Po existenčních problémech kancelářského balíku OpenOffice.org převzal hlavní slovo v oblasti open source právě balíkLibreOffice, který opět vývoj open sourceových balíků posunul dál. (swmag.cz, 29.12.2012)

Školil jsem učitele v Přerově v používání LibreOffice a dalšího open source

V prosinci jsme v Liberixu zorganizovali setkání učitelů, kteří používají volně šiřitelný software (kompletní report a fotky) - hlavně open-source software, ale nejen ten. A teď - 3. a 4. ledna 2013 – se realizovalo dlouho připravované školení na Základní škole U tenisu v Přerově. (e-ott.info, 4.1.2013)

Kopírování dat

Často budete chtít kopírovat data nebo oblasti buněk s formátováním i bez něj. V tomto díle si ukážeme několik postupů, díky kterým můžete dosáhnout kýženého výsledku. Protože z minulých dílů již umíte kopírovat buňky, řádky a sloupce i celé listy, budeme se věnovat pouze kopírování buněk, zejména jejich obsahu. (openoffice.cz, 7.1.2013)

Vylepšení LibreOffice v rámci Summer of Code

Projekt LibreOffice měl v rámci Google Summer of Code mnoho želízek v ohni. Získal celkem deset studentů a devět z nich svůj projekt dokončilo. Podařilo se tak zapracovat na výkonu i použitelnosti celého kancelářského balíku. Server Muktware shrnul devět novinek, na které se můžeme těšit: výrazné zrychlení načítání tabulek v Calcu, možnost vyexportovat prezentaci jako SVG, podpora formátů Microsoft Publisher 97 až 2010, vylepšení práce se soubory na Androidu, nový výběr šablon, digitální podepisování PDF, možnost ovládat prezentaci z Androidu, vylepšená možnost spolupráce více uživatelů v Calcu a nové unit testování. (root.cz, 9.1.2013)

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz