Výber správ zo sveta OpenOffice za 3. a 4. týždeň 2013

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 12.1.2013 do 25.1.2013.   

Změna vzhledu v LibreOffice 4.0

Díky patchům od Jana Holesovského, bude možné v další verzi LibreOffice s označením 4.0 změnit vzhled uživatelského rozhraní. Témata bude možné použít z prohlížeče Firefox, konkrétně z Firefox Personas. Ukázku najdete na artax.karlin.mff.cuni.cz. (root.cz, 14.1.2013)

LibreOffice 4.0 v první RC verzi

Na začátku února vyjde nová major verze v současnosti zřejmě nejoblíbenějšího open source kancelářského balíčku LibreOffice. Ponese číselné označení 4.0 a uživatelům, kteří nehodlají do kancelářského softwaru investovat, přinese opět mnoho nového. (magazin.stahuj.centrum.cz, 17.1.2013)

Hledá se grafika pro LibreOffice 4

Nová verze kancelářského balíku LibreOffice 4 by měla vyjít v únoru. Document Foundation hledá pro novou verzi také zbrusu novou grafiku, tedy vzhled spouštěcího dialogu, dialogu „o programu“ a uvítací obrazovky. Na zaslání je čas do příští soboty 26. ledna. Některé návrhy jsou už k viděni na Wiki stránce. (root.cz, 18.1.2013)

LibreOffice 4.0 nabídne také podporu Sharepointu

Je těžké uvěřit, že LibreOffice je k dispozici jen asi dva roky, tak jednoznačně dnes dominuje bezplatným kancelářským balíkům s otevřeným kódem. (computerworld.cz, 21.1.2013)

Formátování buněk – barvy, zarovnání, orientace...

Formátování je nedílnou součástí každého dokumentu, který má vypadat alespoň trochu k světu. Formátovat lze buď pomocí stylů, nebo přímo nastavovat buňky, oblasti a listy. Vzhledem k rozsáhlosti tématu budou o formátování celkem tři díly. V tomto díle se dozvíte, jak nastavovat barvy, pozadí a zarovnání v buňkách. Naučíte se také, jak nastavit buňku jako zamknutou a skrytou při tisku. (openoffice.cz, 21.1.2013)

Výuka psaní v textovém editoru pomocí LibreOffice 2.

V prvním díle byl popsán cíl a témata jednotlivých materiálů. Druhý příspěvek se celý týká formátování odstavce. (linuxveskole.cz, 22.1.2013)

Čo prinesie LibreOffice 4.0

Tento kancelársky balík som si mimoriadne obľúbil a odvtedy čo sa odtrhol od OpenOffice u mňa nahradil Microsoft Office. Jeho vývojári robia obrovský kus práce a je už veľmi vzdialený svojmu predkovi. Finálna verzia LibreOffice s poradovým číslom 4.0 prinesie niekoľko zásadných noviniek. (alian.info, 23.1.2013)

Šest novinek chystaných pro LibreOffice 4.0

Vydání kancelářského balíku LibreOffice 4.0 se pomalu blíží, takže se podívejme na dalších šest novinek, které přinese... (diit.cz, 23.1.2013)

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz