Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 43. až 44. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 22.10.2011 do 4.11.2011.  

Řazení dat a jeho úskalí

Data vložená v listu Calcu, ať již se jedná o čísla, text či datum, máte možnost nechat seřadit v sestupném (3, 2, 1) či vzestupném (1, 2, 3) pořadí. V článku se dozvíte o různých úskalích takového kroku a také to, jak se vyhnout případným problémům. (openoffice.cz, 24.10.2011)

LibreOffice bude všade, kde môže

LibreOffice je pokračovaním obľúbeného Open-Cource kancelárskeho balíka s názvom OpenOffice.org. O problémoch s vývojom sme už informovali. Teraz chcú urobiť vývojári malú revolúciu. Ich kancelársky balík bude multi. (kusi.webnoviny.sk, 25.10.2011)

LibreOffice míří na web i na Android

S úspěšným kancelářským balíkem LibreOffice se v budoucnu už nebudeme setkávat jen na displejích našich stolních PC a notebooků. Měl by se totiž objevit také v online variantě a verzi pro Android. Je to krok správným směrem? Nejde o rozdrobení vývojářských sil? A co tento krok udělá s konkurencí? (root.cz, 25.10.2011)

LibreOffice: Instalace a základní nastavení

Návod platí pro instalaci LibreOffice (OpenOffice.org) v operačním systému Windows XP/Vista/7. (youtube.com, 25.10.2011)

Přizpůsobení tlačítek panelů nástrojů

Návod platí pro OpenOffice.org i LibreOffice. Změna vzhledu se projeví ve všech ostatních modulech balíku (Writer, Calc, Impress...). (youtube.com, 25.10.2011)

Umelecky tvarované písmo v textovom dokumente

Chcete OpenOffice.org Writer využiť aj na tvorbu plagátov, propagačných materiálov a pod.? V takom prípade sa vám určite bude hodiť nástroj pre tvorbu tzv. umelecky tvarovaného písma „Písmomaľba“ (Fontwork). (openoffice.cz, 26.10.2011)

Zobrazte si potřebné položky pomocí filtrů

Kromě řazení můžete data také filtrovat, tzn. zobrazit jen ty položky, které splňují určitá kritéria. K tomu se používají – jak jinak – filtry. V článku se seznámíte s jejich možnostmi a způsobem práce. (openoffice.cz, 31.10.2011)

20 tipov a trikov pre OpenOffice Calc

Stránka www.thegeekstuff.com Vám tentokrát prináša niekoľko užitočných rád pre OpenOffice Calc (tabuľkový procesor). Dozviete sa napríklad ako automaticky naformátovať tabuľku, ako vytvoriť zoznam hodnôt, ako zaheslovať dokument, ako vytvárať tabuľky a veľa iného. (linuxon.sk, 31.10.2011)

Stránky rozšírení a šablón pre LibreOffice sú už v prevádzke

The Document Foundation pred šiestimi mesiacmi oznámilo pripravovaný projekt s repozitárom rozšírení a šablón pre LibreOffice. Dnes je už projekt online a na stránkach extensions.libreoffice.org a templates.libreoffice.org môžete vyhľadávať a sťahovať rôzne rozšírenia a šablóny pre Váš LibreOffice. (linuxon.sk, 31.10.2011)

Vytváříme grafy v Calcu

Aplikace Calc zastává v kancelářském balíku OpenOffice.org, respektive LibreOffice, funkci takzvaného tabulkového procesoru. V dnešním článku však nebudeme řešit kvality dané aplikace, ale na názorných ukázkách se budeme věnovat vytváření grafů a především jejich přizpůsobení a tomu, co s tím souvisí. (abclinuxu.cz, 1.11.2011)

Formátujeme obsah textového dokumentu

Vkladať obsah do textových dokumentov je vec na „jedno kliknutie“. Ale ako ho naformátovať tak, aby spĺňal aj náročnejšie kritéria svojho vzhľadu? Na to sa pozrieme v nasledujúcom návode. (openoffice.cz, 2.11.2011)

OpenOffice na ZŠ

Pár dní už s Luckou pracujeme na jejím domácím úkolu z informatiky. Mají vytvořit vlastni noviny. Její plátek bude trochu bulvární, zaměřený na kriminální kauzy. (bubo365.posterous.com, 2.11.2011)

Calc - úloha: klasifikace

Video návod pro Calc. (youtube.com, 4.11.2011)

Calc - úloha: Plocha bytu

Video návod pro Calc. (youtube.com, 4.11.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz