Znáte tyhle funkce kancelářského balíku?

newsletter.png Upozornili jsme vás na dvě praktické funkce pro Writer a Calc. Newsletter pro čtenáře z 25. dubna 2012.  

Dobrý den,

tento newsletter vám zasíláme jako uživateli registrovanému na portálu OpenOffice.cz. Můžete si ho případně odhlásit.

Kancelářský balík OpenOffice.org či LibreOffice má hodně funkcí, může se tedy stát, že následující dvě třeba neznáte. Rádi bychom vás na ně upozornili.

Writer: Vkládejte předpřipravené části textu

Writer obsahuje funkci automatický text. Funguje tak, že napíšete předem určené slovo a ihned (bez mezery) stisknete F3. Místo slova se doplní text, který jste si nastavili. Např. napíšete "ooo" a doplní se třeba sousloví "kancelářský balík OpenOffice.org". Automatický text vytvoříte podle videa v tomto článku:
http://www.openoffice.cz/blogy/skvela-funkce-writeru-automaticky-text

Calc: Zjistěte, z čeho se počítá vzorec

Nevyznáte se v tabulce, kterou jste dostali od kolegy, nebo jste ji vytvořili před časem, a už si nepamatujete, jak a proč se počítá obsah této buňky? Můžete sice stisknout F2, abyste si zobrazili buňky zapojené do výpočtu, ale nezjistíte už jejich pořadí.

K tomu slouží detektiv: Nástroje | Detektiv a jeho funkce Předchůdci a Následníci. Vztahy mezi buňkami jsou zobrazeny pomocí šipek, což vám pomůže pochopit souvislosti. Funguje to samozřejmě hlavně tam, kde je v buňce vzorec.

Věříme, že vás tipy zaujaly, rádi bychom vás také upozornili na nové vydání elektronického časopisu openMagazin: http://www.openmagazin.cz/2012/04/openmagazin-042012/

Zdraví vás
redakce@openoffice_cz

P.S. Zajímají vás informace o dalším softwaru, o školení nebo konferencích? Sledujte Liberix.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Detektiv
2. 12. 2012, 03:28:19
Jojo, detektiv je moc prima zbraň... hodně šetří čas, protože prostě "obrázek vydá za tisíc slov". Jednoduše a přehledně zobrazí jednotlivé závislosti uvnitř sešitu. Skvělá funkce.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz