Komentáře Výpočet splátky hypotéky

user avatar neutr
Odpovědět
Výpočet splátky hypotéky
10. 01. 2020, 18:39:21
Zajímavé téma - ale s anuitními splátkami se asi nesetkáme. Myslím že je to už jen anachronizmus - nebo jen teorie.

Celkem podobná problematika se vyskytuje v rámci pojištění se spořením. Možná by to chtělo seriál ke specializovaným finančním funkcím. Finanční gramotnosti se věnuje dost pozornosti, ale obecně platí že půjčit si kdekoliv a na jakýkoliv účel je malér.

Největší špinavost je v tom že má přednost ušlý zisk. Když se splácet nedaří (a přijde ke slovu výkon rozhodnutí) mají přednost zisky - tedy úroky. To takzvané "lineární splácení" sestává ze stejných částek splátky (plus úroku).

Ale první splátky sestávají jen z úroků, nebo v lepším případě supremální díl je do úroků. Mimo toho hrají úlohu upozornění a pokuty které mají také přednost před splacením "jistiny" = výše půjčené částky. (To je podobné jako při pojištění se spořením, respektive s částkou "odstupného".)

Když to dostane do pracek exekutor, nebo "insolvenční správce" mají přednost ještě jeho náklady. Ve finále to znamená, že nejprve se platí úroky a tam může nastat paradox - splátky nestačí umořovat plánovaný zisk a jistina zůstává stejná. Až po umoření úroků se začne umořovat "jistina".

Ten dobytek nemusí dávat vyúčtování ani dlužníkům ani věřitelům - to co se děje je anarchie politicko - finančního charakteru. Navíc žádná byť sebelépe splácená půjčka (hypotéka) nedává záruku dosažení cíle. Když například hypotéční banka zbankrotuje (viz "kampeličky") tak zastavený, byť dobře splácený dluh dojde do konkurzního řízení a je po srandě - podívejte se na dobroděje "Monsporta". Lidé si zaplatili už 2x bydlení a budou muset nejméně potřetí - no fuj. Takže nad finanční teorií vítězí právní praxe - nehorázné špinavosti.

Jestli Vaše děti budou chtít půjčku - nedej bůh hypotéku - tak jim raději nafackujte pokud jim nemůžete poskytnout hotovost.

Nicméně je dobré znát teorii ale fakultativní teorie mají k praxi daleko, takže když opravdu nemusíte - o žádných půjčkách neuvažujte. Stejně se s věřitelem o výši pohledávek nemůžete shodnout - je lepší držet hubu a platit :-)

Je ale dobré umět posoudit co ty prasata chtějí a na co mají nárok :-) I když na tohle nemá každý, věřím že se najdou jedinci kteří se úspěšně postaví a svojí pravdu prosadí. Takže jestli je tady diskuse ke specializovaným tématům a pomůže to to k obraně práv – fandím.
user avatar ludvik
Odpovědět
Výpočet splátky hypotéky
13. 01. 2020, 10:55:40
Mne to nejako nesedí. Presne podľa hodnôt uvedených v článku podľa f(x) PMT mi to dáva výsledok -$525,000.00
=PMT(C5/12,C4*12,C3) alebo =PMT(4.2/12,30*12,1500000)
LibreOffice Verzia: 6.3.3.2 (x64)
IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz