Rozšírenie pre formátovanie čísiel v module Writer

doplnek.png Nechce sa vám ručne oddeľovať rády v číslach, ktoré píšete v textových dokumentoch? Nainštalujte si rozšírenie JP Formátovanie čísiel podľa rádov.  

Pri písaní čísiel v textových dokumentoch v module Writer je pre viacerých používateľov nepohodlné, aby pri každom čísle (hlavne, ak ich je veľa) oddeľovali rády medzerou, navyše nezalomiteľnou. Preto sme pre nich pripravili rozšírenie JP Formátovanie čísiel podľa rádov (verzia 2011.04.13), ktoré to urobí za nich.

Po nainštalovaní rozšírenia sa vám do pracovného prostredia OpenOffice.org Writer pridá panel nástrojov Formátovanie čísiel podľa rádov, ktorý obsahuje jedno rovnomenné tlačidlo. Zároveň sa pridá rovnomenná položka do menu Formát. Rozšírenie je, ako obvykle, jazykovo lokalizované do slovenčiny, češtiny a angličtiny.

 

Panel nástrojov „Formátovanie čísiel podľa rádov“ v dokumente pred formátovaním čísielPanel nástrojov „Formátovanie čísiel podľa rádov“ v dokumente pred formátovaním čísiel

Po stlačení uvedeného tlačidla rozšírenie vyhľadá v textovom dokumente všetky čísla a v ich celej časti oddelí rády nezalomiteľnou medzerou. Pri hľadaní čísiel rozšírenie berie do úvahy ako čísla oddelené desatinnou čiarkou, tak aj bodkou. Samozrejme desatinnú časť rádovo neoddeľuje. Po skončení sa vypíše počet naformátovaných čísiel.

Oznam o počte naformátovaných čísielOznam o počte naformátovaných čísiel

stahnout.png

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz