Co jsou Apache OpenOffice a LibreOffice?

Kancelářský balík je sada programů pro práci v kanceláři, ať už ve firemním prostředí či v domácím použití. Apache OpenOffice a LibreOffice se skládají z těchto základních komponent (programů): Writer, Calc, Impress, Draw, Base (a dalších doplňkových). Programy jsou provázány a úzce spolupracují. Pracovat lze s formáty OpenDocument, PDF, TXT, HTML a také DOC, XLS a PPT. LibreOffice podporuje také formáty OpenXML, tedy DOCX, XLSX a PPTX, Apache OpenOffice dokáže tyto formáty číst.

Vývoj balíku Apache OpenOffice probíhá pod záštitou Apache Software Foundation. Přispěvateli jsou také další subjekty včetně dobrovolných programátorů. Vývoj je veden na ryze profesionální bázi, jen se nejedná o uzavřený projekt jedné firmy, ale  o projekt otevřený.

Kancelářský balík LibreOffice vznikl ze stejných „kořenů“. Vývoj tohoto balíku probíhá pod záštitou The Document Foundation a zatímco Apache OpenOffice cílí zejména na stabilitu, u LibreOffice je vývoj dynamičtější a rychleji přibývají nové funkce.

IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz