Co jsou Apache OpenOffice a LibreOffice?

Kancelářský balík je sada programů pro práci v kanceláři, ať už ve firemním prostředí či v domácím použití. Apache OpenOffice a LibreOffice se skládají z těchto základních komponent (programů): Writer, Calc, Impress, Draw, Base (a dalších doplňkových). Programy jsou provázány a úzce spolupracují. Pracovat lze s formáty OpenDocument, PDF, TXT, HTML a také DOC, XLS a PPT. LibreOffice podporuje také formáty OpenXML, tedy DOCX, XLSX a PPTX, Apache OpenOffice dokáže tyto formáty číst.

Vývoj balíku Apache OpenOffice probíhá pod záštitou Apache Software Foundation. Přispěvateli jsou také další subjekty včetně dobrovolných programátorů. Vývoj je veden na ryze profesionální bázi, jen se nejedná o uzavřený projekt jedné firmy, ale  o projekt otevřený.

Kancelářský balík LibreOffice vznikl ze stejných „kořenů“. Vývoj tohoto balíku probíhá pod záštitou The Document Foundation a zatímco Apache OpenOffice cílí zejména na stabilitu, u LibreOffice je vývoj dynamičtější a rychleji přibývají nové funkce.

EDU Trainings

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz