Co jsou Apache OpenOffice a LibreOffice?

Kancelářský balík je sada programů pro práci v kanceláři, ať už ve firemním prostředí či v domácím použití. Apache OpenOffice a LibreOffice se skládají z těchto základních komponent (programů): Writer, Calc, Impress, Draw, Base (a dalších doplňkových). Programy jsou provázány a úzce spolupracují. Pracovat lze s formáty OpenDocument, PDF, TXT, HTML a také DOC, XLS a PPT. LibreOffice podporuje také formáty OpenXML, tedy DOCX, XLSX a PPTX, Apache OpenOffice dokáže tyto formáty číst.

Vývoj balíku Apache OpenOffice probíhá pod záštitou Apache Software Foundation. Přispěvateli jsou také další subjekty včetně dobrovolných programátorů. Vývoj je veden na ryze profesionální bázi, jen se nejedná o uzavřený projekt jedné firmy, ale  o projekt otevřený.

Kancelářský balík LibreOffice vznikl ze stejných „kořenů“. Vývoj tohoto balíku probíhá pod záštitou The Document Foundation a zatímco Apache OpenOffice cílí zejména na stabilitu, u LibreOffice je vývoj dynamičtější a rychleji přibývají nové funkce.


Public Relations

Seznamte se s českou doménou

Máte vlastní doménu nebo se chystáte ji zaregistrovat? Myslíte také na její důkladné a profesionální zabezpečení? Spojte se s profesionály.

Pokračování ...


SAP NOW Week
 
 
woo jaw demo hz