Červnový LinuxEXPRES o 64 bitech

Dnes vychází červnové číslo měsíčníku LinuxEXPRES, který se tentokrát zaměřil na 64 bitů a Linux. V čísle najdete soutěž o 64bitový počítač firmy HP s LCD panelem a Linuxem. K dostání je na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.  

Hlavním tahákem čísla je speciální příloha, která vznikla ve spolupráci se specialisty z firem IBM a Intel. První část je duelem mezi 64bitovými technologiemi firem AMD a Intel, konkrétně serverovými čipy Opteron a Xeon. Druhá část pak představuje vyspělé technologie pro 64bitové servery: IBM POWER5, Intel Itanium 2 a Sun SPARC IV.

Rozhovor s člověkem, který působí ve firmě IBM od osmdesátých let, Johnem Shedletskym, se bude líbit zcela jistě i lidem, kterým témata jako AIX, WebShpere nebo Workplace nic neříkají. Druhý rozhovor se věnuje také aktuálnímu dění kolem „aféry BitKeeper“: Petr Baudiš ochotně zodpovídal naše četné otázky. Ti z vás, kteří se právě rozhodují o změně zaměstnání, naleznou v čísle také nabídku atraktivních volných míst u významných IT společností.

Článek, který si jinde nepřečtete. Takový je text Bohumíra Zámečníka o robotech, ve kterých „žije“ systém Linux. Jak eliminovat spam na 99,9 procent poradí Tomáš Klos ve článku o SpamAssassinu 3.0. Jak snadno přejít z Mandrakelinuxu na Mandrivu, praktický návod na tvorbu portálu pomocí systému Drupal a synchronizace souborů pomocí Unisonu jsou další lákadla červnového čísla. Pokračuje seriál o Bashi a jednostránkové představení dalšího méně známého programovacího jazyka: Lua.

Pravidelné rubriky jsou na svém obvyklém místě, pokud máte rádi hry typu FPS, jistě si s chutí přečtete recenzi báječné „gamesy“ Open Quartz. A to nejlepší na konec – soutěž pro všechny čtenáře LinuxEXPRESu. Stačí nalistovat stranu 51 a pomocí formuláře na našich stránkách zodpovědět sedm otázek. Losovat se bude už za měsíc, chcete-li zpracovávat svoje digitální fotografie z předprázdninové dovolené na novém počítači s 19palcovým panelem, určitě se zúčastněte.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF. Každý den zde vycházejí články o Linuxu a připravujeme další služby. Stojí za to naše stránky navštívit!

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005. Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace:

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.

milan.woff@qcm_cz

tel.: +420 538 702 700

redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz