Červnový LinuxEXPRES o 64 bitech

Dnes vychází červnové číslo měsíčníku LinuxEXPRES, který se tentokrát zaměřil na 64 bitů a Linux. V čísle najdete soutěž o 64bitový počítač firmy HP s LCD panelem a Linuxem. K dostání je na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.  

Hlavním tahákem čísla je speciální příloha, která vznikla ve spolupráci se specialisty z firem IBM a Intel. První část je duelem mezi 64bitovými technologiemi firem AMD a Intel, konkrétně serverovými čipy Opteron a Xeon. Druhá část pak představuje vyspělé technologie pro 64bitové servery: IBM POWER5, Intel Itanium 2 a Sun SPARC IV.

Rozhovor s člověkem, který působí ve firmě IBM od osmdesátých let, Johnem Shedletskym, se bude líbit zcela jistě i lidem, kterým témata jako AIX, WebShpere nebo Workplace nic neříkají. Druhý rozhovor se věnuje také aktuálnímu dění kolem „aféry BitKeeper“: Petr Baudiš ochotně zodpovídal naše četné otázky. Ti z vás, kteří se právě rozhodují o změně zaměstnání, naleznou v čísle také nabídku atraktivních volných míst u významných IT společností.

Článek, který si jinde nepřečtete. Takový je text Bohumíra Zámečníka o robotech, ve kterých „žije“ systém Linux. Jak eliminovat spam na 99,9 procent poradí Tomáš Klos ve článku o SpamAssassinu 3.0. Jak snadno přejít z Mandrakelinuxu na Mandrivu, praktický návod na tvorbu portálu pomocí systému Drupal a synchronizace souborů pomocí Unisonu jsou další lákadla červnového čísla. Pokračuje seriál o Bashi a jednostránkové představení dalšího méně známého programovacího jazyka: Lua.

Pravidelné rubriky jsou na svém obvyklém místě, pokud máte rádi hry typu FPS, jistě si s chutí přečtete recenzi báječné „gamesy“ Open Quartz. A to nejlepší na konec – soutěž pro všechny čtenáře LinuxEXPRESu. Stačí nalistovat stranu 51 a pomocí formuláře na našich stránkách zodpovědět sedm otázek. Losovat se bude už za měsíc, chcete-li zpracovávat svoje digitální fotografie z předprázdninové dovolené na novém počítači s 19palcovým panelem, určitě se zúčastněte.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF. Každý den zde vycházejí články o Linuxu a připravujeme další služby. Stojí za to naše stránky navštívit!

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005. Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace:

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.

milan.woff@qcm_cz

tel.: +420 538 702 700

redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz