Evropský týden IT dovedností: Proběhl seminář o Ubuntu pro neziskové organizace

komercni.png Ve středu 3. března 2010 se v Olomouci uskutečnil seminář Nízkonákladový software pro neziskovky, který byl příspěvkem do akce Evropský týden IT dovedností (European e-Skills Week). Seminář uspořádala obecně prospěšná společnost Liberix ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje.  

V prostorách Nadačního fondu OKNO na Dolním náměstí v Olomouci se sešli zástupci více než desítky neziskových organizací působících v Olomouckém kraji, aby se dozvěděli, jak mohou ve své organizaci snížit náklady na software. Na semináři obdrželi obdrželi CD se softwarem Ubuntu, což je operační systém s aplikacemi. Dále proběhlo seznámení se softwarem, představení jeho výhod a praktická ukázka programů pro potřeby organizací.

Liberix, o.p.s.

„Liberix se rozhodl aktivně zapojit do akce e-Skills Week právě seminářem pro neziskovky, protože máme poznatky, že právě v neziskovém sektoru by mohl nízkonákladový software vyřešit mnoho problémů. Velmi nás potěšil zájem organizací i jednotlivců, takže plánujeme další akce tohoto typu, i když e-Skills Week skončí. Zdá se, že právě tato akce je oním impulsem pro další vzdělávání,“ řekl Vlastimil Ott ze společnosti Liberix.

e-Skills week square

Společnost Liberix plánuje další semináře, na kterých představí softwarové a internetové nástroje, které mohou pomoci neziskovému sektoru snížit náklady na pořízení a provoz softwaru. Mezi témata patří také nástroje sloužící pro prezentaci a marketing neziskových organizací. Informace ke kurzům budou dostupné na stránkách www.liberix.cz.

Co je Ubuntu

Ubuntu je operační systém na bázi Linuxu vhodný pro stolní počítače, notebooky i servery. Obsahuje programy pro všechny běžné činnosti na počítači - webový prohlížeč, software na tvorbu dokumentů, tabulek a prezentací, komunikačního klienta, hry a mnoho dalšího. Více informací a samotný systém Ubuntu získáte zdarma a bez omezení na adrese www.ubuntu.cz.

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese www.liberix.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz