Slezská univerzita pořádá konferenci o svobodném softwaru

komercni.png Konferenci OpenSource řešení v sítích pořádá 21. října 2011 Slezská univerzita v Karviné. Cílem konference je propagace otevřených systémů, svobodného softwaru a souvisejících technologií. Cílovým publikem jsou studenti, učitelé, podnikatelé i zaměstnanci – konference je otevřená veřejnosti, kterou chce seznámit s kvalitami svobodného softwaru.  

Hledáme přednášející

Organizátoři nabízejí možnost prezentovat praktické řešení postavené na svobodném softwaru, podnikatelský úspěch související se svobodným softwarem, ale také další informace týkající se této oblasti. Pokud máte téma, přijďte ho sdělit návštěvníkům. Termín pro přijímání přednášek je 10. října 2011, podklady vkládejte přes stránku http://ors.slu.cz.

Kontakty

Organizátorem je Ústav informačních technologií Obchodně-podnikatelské fakulty Slezské univerzity. Kontaktní osoba: Lukáš Macura, macura@opf_slu_cz

Mediálním partnerem je společnost Liberix, která provozuje open-source magazín LinuxEXPRES. Kontaktní osoba: Vlastimil Ott, vlastimil.ott@liberix_cz

Svobodný software, open source

Svobodný software (angl. free software) je programové vybavení pro počítače a jiná zařízení, které má neomezující licenci, je možné ho vyvíjet, šířit a prodávat, a to jak bezplatně, tak za úplatu. Příkladem svobodného softwaru jsou například kancelářský balík OpenOffice.org nebo LibreOffice, operační systémy Red Hat Linux, Ubuntu nebo openSUSE, webové technologie Apache, Drupal. WordPress a tisíce dalších softwarových projektů.

Svobodný software se používá ve školství, ve firmách, na burzách, ve firmách i v domácnostech. Je ideálním nástrojem pro podnikání a inovace.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz