Lednový openMagazin přichází s přepracovaným vzhledem

openmagazin_perex.png Přišel leden nového roku a s ním radikální změny ve vzhledu a členění openMagazinu. Svět open source se mění a my se měníme s ním. Zásah se týká celého časopisu a my věříme, že se vám budou změny líbit. Ostatně, přesvědčte se sami.  

Ty nejdůležitější změny:

  • otočili jsme stránku na výšku,
  • změnili jsme titulku, tj. první stranu časopisu,
  • každé číslo má jiné téma,
  • obsah je členěn do rubrik, které jsou barevně odlišené.

Co jsme pro vás do lednového čísla připravili? Těšte se na operační systémy. Na počítači si můžete vyzkoušet Fedoru 16 Verne nebo openSUSE 12.1 a připraveno je seznámení s Androidem. Ani hardware nepřijde zkrátka: nabízíme recenzi čtečky knih Amazon Kindle 4 a test pěti klávesnic.

Pokud jste si někdy omylem smazali data, může zaujmout zálohování programem Dejà Dup. Na profesionální výkresy ve 2D i 3D je tu Bricscad V11, který funguje i v Linuxu. Praktický návod pro OpenOffice.org Calc ukáže, jak pojmenovat oblast buněk. V Církevní střední odborné škole v Bojkovicích používají OpenOffice.org a tím šetří nemalé finanční prostředky.

Lidé z Liberixu připravují openMagazin pro vás, čtenáře. Vy podpoříte dobrou myšlenku open source tím, že budete e-zin kopírovat, sdílet s kamarády a posílat známým. Díky vaší finanční podpoře může časopis vycházet.

Děkujeme.

stahnout.png

Starší čísla openMagazinu:

AbcLinuxu.cz

CsTug

LinuxEXPRES.cz

OpenOffice.cz

Root.cz

Scribus.cz

Ubuntu.cz

Stáhnout ve formátu PDF

Kliknutím na obrázek stáhnete soubor.

openMagazin 1/2012

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Martin Tůma
Odpovědět
Lednový openMagazin přichází s přepracovaným vzhledem
18. 01. 2012, 08:33:30
Opravdu výborně udělaný, díky moc. Paráda je, že pokud hledám nějaký zajímavý starší článek tak ho najdu většinou v archívu openMagazínu, zrovna jako aktuální články v novým čísle. Vše vždy pěkně pohromadě. Ode mne hodně VELKÁ POCHVALA.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Lednový openMagazin přichází s přepracovaným vzhledem
18. 01. 2012, 19:51:47
:-D Děkujeme za pochvalu. Snažíme se :-)
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Lednový openMagazin přichází s přepracovaným vzhledem
19. 01. 2012, 01:35:19
Musím ocenit nový vzhled, nové uspořádání, vypadá to ohromně dobře, profesionálně, čistě. Gratuluju velice. V posledním čísle - klíčové články ke Scribusu. Tedy pro mě. Web scribus.cz sleduju, ale je dobře, že se o programu píše. Doufám, že něco zase sepíšu, co by mohlo v oM být.

Mimochodem, paní Šafářová, myslím, že se nejen snažíte. Docedu si představit, jaká dřina stojí za tímhle vším. To si asi málokdo uvědomuje. A dělá to pár lidí..

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz