Články

Ukážeme si, jakým způsobem můžete pomocí maker pracovat s dokumenty. Dostaneme se také k tisku dokumentů nebo jejich vybrané části. Možností v tomto směru je mnoho, ne všechny využijete a ne všechny si zde popíšeme, protože k tomu je přístupná oficiální dokumentace (v angličtině). Budeme se věnovat těm nejčastějším a snad přijdeme i na pár triků, kterými si můžete ulehčit práci.

 

Nástrojové lišty nejsou od toho, aby vám zabíraly místo na obrazovce. Zkroťte je, upravte a vytvarujte podle svého gusta, poradí vám newsletter z 18. července 2012.

 

Nechce se vám číst sáhodlouhé články? Máte raději video s vyřešením daného problému? Např. jak se vkládají vzorce v OpenOffice.org přímým psaním kódu. Právě takové nám poskytl pan Martin Vancl.

 

Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 7.7.2012 do 20.7.2012.

 

Emilio de Masi, regionální předseda strany Italia dei Valori, spolu s Dominikem Talaricem a Josephem Giordanem podali Regionální radě návrh zákona o používání svobodného a open-source softwaru.

 

V OpenOffice.org i LibreOffice je standardně počet posledních otevřených dokumentů stanoven vývojáři na deset. Ale mnohým uživatelům je to málo, některým hodně. Jak si ho přizpůsobíte se dozvíte z tohoto krátkého tipu.

 

Lotus Symphony od IBM měl mnoho funkcí a vlastností, které byly pro uživatele velmi žádoucí a ulehčovaly mu ovládání programu. Lotus Symphony ale skončil a jeho následník, OpenOffice, některé funkce nemá. IBM některé vlastnosti (možná všechny) bude implementovat. Pojďme se na ně podívat.

 

Viry, které se usazují v některých operačních systémech, přidělávají vrásky nejednomu uživateli. Chcete se takových starostí zbavit?  Pak si můžete nainstalovat některou z distribucí Linuxu. Jak na to vám poradí openMagazin.

 
 
 
woo jaw demo hz