Tip: Návody najdete také na naší wiki, kterou vytvářejí sami uživatelé. Vy se můžete přidat také, uživatelé hledají články, které dosud neexistují.
V tomto článku zakončíme přehled možností při práci s rastry v modulu Draw. Nejprve se podíváme na porovnání rastrů s metaobrázky a poté na převod rastrových obrázků do vektorové podoby.

Jak přispívat do LibreOffice XII – Úpravy zdrojového kódu, další možnosti a závěr
Stanislav Horáček | 27. 01. 2016 | hodnocení: 1.00
Hlavním tématem posledního dílu seriálu o přispívání do LibreOffice budou úpravy zdrojového kódu; do nich se mohou pustit zkušení i začínající programátoři. Výčet oblastí, v nichž lze přispívat, pak uzavře marketing, design a uživatelská podpora.

Programovanie makier v LibreOffice: Typy premenných
Komentáře: 6 Eduard Boldižár | 20. 01. 2016 | hodnocení: 1.17
V minulom diele sme sa len okrajovo dotkli teórie premenných. Dneska si povieme viac o typov premenných i ich praktické využitie.

Jak přispívat do LibreOffice XI – The Document Foundation a jak požadovat novou funkci
Komentáře: 3 Stanislav Horáček | 13. 01. 2016 | hodnocení: 1.00
Závěr seriálu o přispívání bude na rozdíl od předchozích konkrétních návodů spíš nástinem aktivit, které dosud nebyly zmíněny. Začneme odbočkou, která vysvětlí roli The Document Foundation při vývoji LibreOffice. Následně si povíme, jaké máme možnosti, když nám v LibreOffice citelně schází nějaká funkce.

Programovanie makier v LibreOffice: Premenné
Komentáře: 2 Eduard Boldižár | 6. 01. 2016 | hodnocení: 1.40
V dnešnom diele rozoberieme programovanie makier v jazyku Basic v prostredí LibreOffice API. Základným predpokladom k ďalšej práci je znalosť elementárnej práce s makrami. Ak nie ste si istý krokmi, respektive niečo neovládate, prečítajte si minulé články. Môžme sa do toho pustiť.

Makra v LibreOffice – knižničné kontajnery, knižnice a moduly
Eduard Boldižár | 25. 11. 2015 | hodnocení: 3.06
Minule sme si rozobrali vytváranie makier v LibreOffice bez znalosti programovania v jazyku Basic, upraveného pre LibreOffice. Dnešný článok bude teoretickejší, ale nutný pre pochopenie kontextu fungovania IDE (integrované vývojové prostredie) Basicu a k ďalšej práce s makrami.
Třebaže je modul Draw především vektorovým modulem – podobně tak i modul Impress, má více než základní podporu pro práci s rastry. Navíc mají moduly Draw a Impress možnost převádět rastry na vektorové objekty. O rastrových efektech a trasování je tento (dvoj)článek.
Minule sme sa zaoberali základmi práce s makrami. Dnes sa pozrieme na to, ako zaznamenať makro bez toho, aby sme programovali.
O tom, že s 3D objekty lze v modulu Draw dělat rozličné úpravy, již víte z předchozích dílů tohoto seriálu. Jaké možnosti však máte při použití dvou a více objektů?
Na čo sú dobré makra? Pomocou makier vytvoríme tabuľku (alebo iný dokument), ktorá nám bude vyhovovať a bude predlohou pre ďalšie vytvorené tabuľky. Môžeme vytvárať vlastné šablóny, tabuľky či okná. Makra nám šetria čas i nervy. Poďme si ale pozrieť rozdiely medzi používaním makier v LibreOffice, OpenOffice a Microsoft Office.