Apache OpenOffice ušetří regionu skoro 2 miliony €

Apache OpenOffice Italský region Emilia-Romagna přejde na Apache OpenOffice a ušetří tím téměř 2 miliony EUR. Zatím běží pilotní projekt na 300 stanicích, zbývajících zhruba 3000 počítačů bude přemigrováno v příštím roce.  

Italskému regionu Emilia-Romagna v příštím roce vyprší zaplacené licence na proprietární kancelářský balík. Namísto zaplacení 2 milionů € za prodloužení licencí bylo rozhodnuto přejít na balík Apache OpenOffice; na tento proces bylo vyhrazeno 220 000 €.

Celkem má úřad přibližně 3200 pracovních stanic. Nyní běží pilotní projekt, v jehož rámci se nový balík zkouší na 300 počítačích. Ostatní počítače by měly následovat během příštího roku.

O podobnou migraci se v regionu pokoušeli již dříve – testovala se v letech 2008 a 2009. Tehdy však narazila na problémy, týkaly se hlavně integrace s jinými řešeními a konverze dokumentů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Richard
Odpovědět
Apache OpenOffice ušetří regionu skoro 2 miliony €
12. 10. 2013, 12:33:49
Zajímalo by mne, podle čeho rozhodovali. Předpokládám, že dali přednost APACHE před Libre z důvodu "nemožnosti" vznášet požadavky na řešení (úpravy/zabudování) u LibreOffice při jejich případných problémech přechodu. Nebo byla i jiná kritéria ? Zdraví Richard (sám používám LibO 4.1.2.3).
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Apache OpenOffice ušetří regionu skoro 2 miliony €
12. 10. 2013, 13:29:35
Chtělo by to někoho, kdo umí italsky, aby porozuměl těm původním dokumentům. V odkazovaném článku o tom nic není a překladem Google Translate jsem z onoho odkazovaného blogpostu získal toto (cituji bez úprav):

„Interní zdroje jsou mi potvrdil, že přijetí Apache je Open Office a LibreOffice nemá zvláštní důvod, možná je to způsobeno tím, že OO již používá v obci v Bologni. Jediná věc k poznámce je, že od 2014-2015 úředník formát ODF Emilia Romagna se pak nezáleží na tom, který ze dvou volného sady budou použity.“
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Apache OpenOffice ušetří regionu skoro 2 miliony €
12. 10. 2013, 13:59:37
No páni, to skoro vede na myšlenku, že to byl těžký hokus pokus :-(

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz