Další integrace LibreOffice se SharePointem

Informace Mike Kaganski informuje o druhé fázi integrace balíku LibreOffice s intranetovou technologií Microsoft SharePoint.  

Podpora pro Microsoft SharePoint je v kancelářském balíku LibreOffice už od srpna 2014. Nyní Mike Kaganski informuje o druhé fázi integrace, zabývající se protokolem WebDAV. Umožní pracovat s dokumenty uloženými v SharePointu stejně pohodlně jako v Microsoft Office – bude stačit kliknout na odkaz na intranetu a dokument se nejen načte, nýbrž se bude i ukládat na správné místo bez ručního zásahu.

Implementace je součástí chystané verze LibreOffice 5.3 a obsahuje dvě metody: starší, založenou na zastaralém NPAPI, a novější, využívající URI schéma vnd.libreoffice.command. Pokud budete chtít, aby se takto kromě dokumentů Microsoft Office otevíraly i dokumenty ve formátu OpenDocument, bude potřeba mírně upravit konfigurace SharePointu.

Přístup přes WebDAV k SharePointu (zdroj: blog Mika Kaganského) Přístup přes WebDAV k SharePointu (zdroj: blog Mika Kaganského)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Další integrace LibreOffice se SharePointem
26. 11. 2016, 11:46:24
Dost zajímavé. Je vidět mnohostrané provazování LO a MSO. Já tomu sice celkem nerozumím, fandím, ale obávám se že LO už je na lopatě.

Doufejme že si zachová naprostou nezávislost - ale o tom se dá s úspěchem pochybovat. Spíš to svědčí, že Microsoft jde cestou kancelářských balíků a OS zdarma - ale Cloud bude něco stát a konkurence žádná. Tedy až asi na Apache OpenOffice které se někdo ještě nedávno snažil zahodit do šrotu.

Trendem už je vše na Cloud - žádné desktopy. Tím ale také dochází ke koncentraci moci nad většinou aplikací které lze sdílet. Představte si Britské zklamání - ne snad z Brexitu ale z pohlcení LO pod Microsoft (snad se dá napsat CoLoMi, nebo spíš LoCoMi).
user avatar strepon
Odpovědět
Re:Další integrace LibreOffice se SharePointem
26. 11. 2016, 19:11:50
Komentář nechápu, ale protože obsahuje silná a zavádějící tvrzení, doplním pár poznámek:
- integrace se SharePointem je užitečná vlastnost, která může napomoci rozšiřování LO,
- Microsoft nepřispívá k vývoji LO ani ho neovlivňuje, navíc při vývoji nemá žádná ze zainteresovaných firem dominantní vliv,
- cloud apriori neznamená koncentraci moci, třeba právě LibreOffice Online si může každý nainstalovat na vlastní server.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Další integrace LibreOffice se SharePointem
26. 11. 2016, 21:34:09
Omlouvám se, ale tentokrát souhlasím se Standou, a to zcela. Myšlenka, že by přídatné funkce pro zlepšení interoperability se stávajícími řešeními znamenala ovládnutí LibreOffice kýmkoliv jiným, je opravdu mimo téma. LibreOffice zůstává i nadále stejně svobodným jako předtím. A totéž se týká i cloudových řešení. V ExoSpace např. docela využíváme LibreOffice na ownCloudu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz