Emilia-Romagna dokončila migraci na OpenOffice

Apache OpenOffice Italská oblast Emilia-Romagna úspěšně dokončila migraci na kancelářský balík Apache OpenOffice a formát OpenDocument.  

V říjnu 2013 jsme vás informovali o tom, že italská oblast Emilia-Romagna přejde na kancelářský balík Apache OpenOffice. Cílem bylo ušetřit náklady na pořízení nových licencí k proprietárnímu balíku, protože stávajícím licencím končila platnost.

Nyní představitelé oblasti hlásí, že byla migrace úspěšně dokončena. Balík Apache OpenOffice běží na 4200 počítačích 10 regionálních ministerstev a 5 agentur. Giovanni Grazia, projektový manažer oblasti pro IT, a konzultant Maurizio Berti výsledky migračního procesu prezentovali na konferenci FOSDEM.

V rámci migrace byla vytvořena tři nová rozšíření: Alba (pro vkládání stránek s jinou orientací), Pagination (vylepšené číslování stránek) a PDFImport (import PDF, který je standardně implementován v LibreOffice, nikoli však v OpenOffice). Brzy by měla být veřejně k dispozici pod svobodnou licencí.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Zeusef
Odpovědět
Emilia-Romagna dokončila migraci na OpenOffice
24. 02. 2015, 09:27:34
Potešiteľné.
Celkom by ma ale zaujímalo, prečo v prípade migrácií miest sa stále prechádza na Open Office a nie na Libre Office. Pričom napr. v linuxových distribúciách už OO ani nenájdem.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Emilia-Romagna dokončila migraci na OpenOffice
24. 02. 2015, 11:25:47
Většinou se přechází na LibreOffice (když nepočítám migrace v minulosti, kdy byl jen balík OpenOffice.org). Tady zvolili AOO proto, že se používá v Boloni, která je hlavním městem oblasti.
user avatar Richard
Odpovědět
Emilia-Romagna dokončila migraci na OpenOffice
24. 02. 2015, 12:44:34
Při přechodu je vhodné VŽDY uvádět, zda se jedná o AOO, nebo LibO, a to včetně uvedení verze a důvodů přechodu.U Emilia-Romagna předpokládám verzi 4.1.1 ! Docela by mne zajímalo, jak by řešili přechod na LibO, když jim to tak dlouho trvalo. Zda by zmrazili stanovení konkrétní verze. Já mám teď na jednom PC LibO 4.3.6.2, na druhém PC AOO 4.1.1., protože jednak to chci mít k dispozici, a navíc LibO mi ze "záhadných" důvodů nejde na tomto PC nainstalovat (instalace havaruje). Na verzi 4.4.x jsem si zatím "netroufl". Podle mne je LibO stále ve vývoji, AOO již delší dobu je na verzi 4.1.1. Některé věci se mi sice na AOO líbí, i když mi tam občas "něco" schází, ale většinou dávám přednost LibO.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Emilia-Romagna dokončila migraci na OpenOffice
24. 02. 2015, 13:24:22
Samozřejmě vždy uvádíme, zda se migruje na AOO nebo na LO a také důvod migrace. Uvádět verze nemá příliš smysl, protože speciálně u LO je to údaj s krátkou časovou platností. Někdy také dochází k přechodu na LO u dřívějších migrací na OO.org (např. v Mnichově).

Faktem je, že vývoj AOO téměř stojí, nové verze nevznikají. Je to bohužel dáno hlavně tím, že nejsou vývojáři - většina jich ještě v dobách Oraclu přešla k LO a už se nevrátili. AOO má samozřejmě výhodu právě v tom, že se nemění. Na druhou stranu mu chybějí některé velmi zásadní funkce, například možnost ukládat do formátu OOXML.
user avatar Ondra.kl
Odpovědět
Re:Re:Emilia-Romagna dokončila migraci na OpenOffice
25. 02. 2015, 07:30:47
Verze AOO zatím vznikají pravidelně - jednou za rok, poslední vyšla v srpnu 2014. Jak to bude letos uvidíme, v tom jsou bohužel dost tajnůstkáři.

btw ukládání do OOXML ... no stále se masově používají staré formáty a MSO už "zvládá" i opendocument ... takže mi to nijak zásadní nepřijde (bo mi to vůbec nechybí)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz