Jak si zjednodušit LibreOffice Writer

LibreOffice Charles Schulz popisuje, jak si snadno a rychle upravit LibreOffice Writer do podoby, která umožňuje se plně soustředit na tvorbu obsahu.  

Kancelářské balíky jsou vyvíjeny tak, aby v maximální míře vyhovovaly široké škále různých uživatelů. To samozřejmě vede k určitým kompromisům, takže ne vždy plní nároky stoprocentně. Jedním z takových případů je i ten, kdy se člověk potřebuje plně soustředit na tvorbu obsahu a výchozí podoba programu LibreOffice Writer je pro něj nevhodná.

Pro takové případy připravil Charles Schulz jednoduchý návod, podle kterého si lze Writer snadno přizpůsobit. Úprava spočívá v zásadě v odstranění zbytečných ovládacích prvků, nastavení tmavšího pozadí aplikace a zapnutí panelu Styly a formátování (protože cílem je snadná tvorba logicky strukturovaného textu).

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Jak si zjednodušit LibreOffice Writer
21. 04. 2014, 11:40:03
Upřímně, přijde mi to jako přesunutí hromádky z A5 na B4.
Nabídky (panely) nahoře mu zůstaly jak byly, že si vedle zapnul styly a formátování, to je asi normální a ztmavil pozadí.

Že by to byl nějaký výrazný rozdíl proti nezměněnému vzhledu, nevím.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Jak si zjednodušit LibreOffice Writer
21. 04. 2014, 12:50:28
Ještě jsou pryč pravítka. Pravda, moc se to oproti výchozímu vzhledu neliší. Ale třeba to někomu aspoň trochu pomůže.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz