Jak vytvářet a používat bibliografickou databázi

LibreOffice Efektivní práce s bibliografií může výrazně usnadnit život těm, kdo často píší vědecké práce a podobné dokumenty. Podívejte se na video, jak vytvářet a používat bibliografickou databázi.  

Při tvorbě vědeckých prací a podobných dokumentů je potřeba často odkazovat na zdroje. Řešit to celé ručně je zejména u rozsáhlejších prací úmorné a náchylné na chyby. Není však nutné to tak dělat, v LibreOffice (stejně tak i v Apache OpenOffice) jsou k dispozici bibliografické funkce, které umožňují tuto práci výrazně usnadnit.

Protože to není až tak úplně triviální, hodí se mít pro to nějaký návod, nejlépe praktickou ukázku. Stephen Sekula vytvořil šestiminutové video (screencast), ve kterém ukazuje, jak v LibreOffice efektivně vytvářet a používat bibliografickou databázi.

Můžete se podívat i na starší a kratší video od Ireny Šafářové, které se této oblasti také věnuje.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz