Je rychlejší HSQLDB nebo Firebird?

Base Andrzej Hunt porovnával rychlost dvou embedded databází (HSQLDB a Firebird) při přístupu z LibreOffice Base.  

Andrzej Hunt je znám především jako tvůrce nástroje Impress Remote, určeného ke vzdálenému ovládání prezentace běžící v programu Impress. Nyní provedl test rychlosti přístupu ke dvěma embedded databází z programu LibreOffice Base.

Těmito databázemi byly HSQLDB (výchozí databáze v LibreOffice Base a Apache OpenOffice Base) a Firebird (další hojně používaná open-source databáze). Obě databáze mohou běžet jak v režimu klient-server, tak i v režimu embedded, tedy vestavěné do aplikace.

Test byl velmi jednoduchý, jednalo se pouze o ukládání a čtení řetězců. Velmi drtivě (s řádově vyšší rychlostí) zvítězila databáze Firebird. Podle autora testu to bylo zřejmě proto, že při přístupu přes API SDBC jde komunikace s HSQLDB ještě přes rozhraní Java/C++ a JNI, čímž se výrazně zpomaluje.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar PN
Odpovědět
Je rychlejší HSQLDB nebo Firebird?
2. 10. 2013, 18:09:22
To je zajímavé. Přivítal bych ještě podobné otestování dalších - například MySQL.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz