Je rychlejší HSQLDB nebo Firebird?

Base Andrzej Hunt porovnával rychlost dvou embedded databází (HSQLDB a Firebird) při přístupu z LibreOffice Base.  

Andrzej Hunt je znám především jako tvůrce nástroje Impress Remote, určeného ke vzdálenému ovládání prezentace běžící v programu Impress. Nyní provedl test rychlosti přístupu ke dvěma embedded databází z programu LibreOffice Base.

Těmito databázemi byly HSQLDB (výchozí databáze v LibreOffice Base a Apache OpenOffice Base) a Firebird (další hojně používaná open-source databáze). Obě databáze mohou běžet jak v režimu klient-server, tak i v režimu embedded, tedy vestavěné do aplikace.

Test byl velmi jednoduchý, jednalo se pouze o ukládání a čtení řetězců. Velmi drtivě (s řádově vyšší rychlostí) zvítězila databáze Firebird. Podle autora testu to bylo zřejmě proto, že při přístupu přes API SDBC jde komunikace s HSQLDB ještě přes rozhraní Java/C++ a JNI, čímž se výrazně zpomaluje.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar PN
Odpovědět
Je rychlejší HSQLDB nebo Firebird?
2. 10. 2013, 18:09:22
To je zajímavé. Přivítal bych ještě podobné otestování dalších - například MySQL.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz