Je rychlejší HSQLDB nebo Firebird?

Base Andrzej Hunt porovnával rychlost dvou embedded databází (HSQLDB a Firebird) při přístupu z LibreOffice Base.  

Andrzej Hunt je znám především jako tvůrce nástroje Impress Remote, určeného ke vzdálenému ovládání prezentace běžící v programu Impress. Nyní provedl test rychlosti přístupu ke dvěma embedded databází z programu LibreOffice Base.

Těmito databázemi byly HSQLDB (výchozí databáze v LibreOffice Base a Apache OpenOffice Base) a Firebird (další hojně používaná open-source databáze). Obě databáze mohou běžet jak v režimu klient-server, tak i v režimu embedded, tedy vestavěné do aplikace.

Test byl velmi jednoduchý, jednalo se pouze o ukládání a čtení řetězců. Velmi drtivě (s řádově vyšší rychlostí) zvítězila databáze Firebird. Podle autora testu to bylo zřejmě proto, že při přístupu přes API SDBC jde komunikace s HSQLDB ještě přes rozhraní Java/C++ a JNI, čímž se výrazně zpomaluje.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar PN
Odpovědět
Je rychlejší HSQLDB nebo Firebird?
2. 10. 2013, 18:09:22
To je zajímavé. Přivítal bych ještě podobné otestování dalších - například MySQL.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz