Je to tady: LibreOffice pro Android

LibreOffice Konečně je to tady: mobilní verze LibreOffice pro Android. Zatím je to jen prohlížeč (na editačních funkcích se pracuje) a je ve stavu Beta.  

Firma Collabora ohlásila vydání aplikace LibreOffice Viewer pro systém Android. Je to první mobilní verze kancelářského balíku LibreOffice – zatím je ve fázi Beta a jak označení „Viewer“ naznačuje, podporuje jen prohlížení dokumentů.

Za implementací stojí především Tomaž Vajngerl s podporou firmy Smoose. Brzy by se v aplikaci měly objevit i editační funkce. Collabora považuje již současný stav za zboření další z bariér, které stojí mezi veřejným sektorem a otevřenými standardy dokumentů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Je to tady: LibreOffice pro Android
23. 01. 2015, 00:29:27
Kdo byste to chtěli používat, pozor na dvě nepříjemné chyby:

1) Nejde otevřít dokumenty ve 3. a hlubší adresářové úrovni (https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=88500)

2) Nejde otevřít dokumenty na paměťové kartě (https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=88389)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz