Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy

Konference DrupalCon Prague se uskuteční v Kongresovém centru Praha ve dnech 23.-27. září 2013.  Drupal je univerzální software pro vytváření webových stránek a portálů, používá ho např. Bílý dům.  

Hlavní témata a řečníci:

Dries Buytaert: zakladatel Drupalu a lídr celého projektu bude diskutovat nadcházející spuštění a marketing zatím nejsilnější verze Drupalu: Drupalu 8.

Lisa Welchman: celosvětově proslulá expertka v oblasti web governance se podělí o svoje zkušenosti. Firmám na celém světě pomáhá navrhovat a zlepšovat komplexní multi-stakeholder digitální operace prostřednictvím metod digitálního řízení.

Aral Balkan: designér zaměřený na user experience. Do open source vnáší designové myšlení. Jeho cílem je vytvořit novou kategorii technologií: design-led open source.

Podrobnosti týkající se klíčových přednášek najdete na adrese: https://prague2013.drupal.org/node/2743/

DrupalCon je největší celosvětová akce zaměřená na rozšiřování dovedností v Drupalu, využití Drupalu jako silného nástroje pro podnikání a marketing a navazování kontaktů v prosperující softwarové komunitě.

“Velice se snažíme nabídnout účastníkům DrupalConu dovednosti a znalosti, které mohou ihned použít ve své práci,” říká Holly Ros, výkonná ředitelka Drupal asociace. “Je vzrušující, že se můžeme pochlubit tak silnou sestavou klíčových přednášek, vztahujících se k tématům, která naše účastníky zajímají”.

O Drupal asociaci

Drupal asociace se věnuje podpoře Drupal open source projektů. Na Drupalu jsou založeny miliony webů a softwarových aplikací, od osobních blogů po rozsáhlé portály, weby velkých vydavatelství, univerzit a vládních projektů, například webové stránky The Economist, Examiner.com či web Bílého domu. Na Drupalu soustavně pracuje komunita lidí z 228 zemí, kteří hovoří 181 jazyky. Drupal asociace poskytuje infrastrukturu a finanční i organizační podporu pro rozvoj Drupal komunity, pomáhá s online spoluprací prostřednictvím http://drupal.org, pořádá DrupalCon a další mezinárodní akce. Prostředky na podporu těchto programů pocházejí především z členských a sponzorských příspěvků a darů. Podrobnosti týkající se Drupal asociace, Drupalu a možností zapojení najdete na adrese https://association.drupal.org.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy
17. 08. 2013, 22:35:56
Dáváte přednost Drupalu nebo WordPressu?
user avatar Petr Neudek
Odpovědět
Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy
18. 08. 2013, 20:28:24
Petře já jsem na WP a Plastic má také stránky kde ho doporučuje. O Drupalu jsem sice slyšel, ale nevím jestli je to vůbec nějaké free řešení. Myslím, že ho WordPress dávno převálcoval alespoň v oblasti blogů.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy
18. 08. 2013, 22:10:32
Na Drupalu jede např. web naturista.cz, který spravuje Jirka Bernášek. Ondyno na jednom nahatém koupání jsme na to nahodili řeč a svěřoval se s nejrůznějšími problémy, jaké s tím má. Protože to jsou skoro dva roky, už si nic nepamatuju.

Jeden můj třináctiletý kamarád využil toho, že jsem pro nás koupil doménu exospace.cz, a hned tam (sám a bez pomoci, vždyť tomu nerozumím) nasadil wordpress. Takže snad z toho něco bude :-) Vlastovu publikaci jsem prolítnul (nikoliv však zběžně :-)) a našel jsem tam docela zajímavá upozornění. Tak nám držte palce, třeba z toho něco vznikne ;-)

www.exospace.cz
valach@exospace.cz

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz