Krásné Vánoce a úspěšný rok 2020

stromecek.png Redakce OpenOffice.cz vám přeje hezké prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do roku 2020.  

Rok 2019 se s námi pomalu loučí, a tak je čas na něj zavzpomínat. Pro OpenOffice.cz a LibreOffice nebyl špatným. Letos jsme vydali přes 50 článků a aktualit. Znovuzprovoznili jsme účet naší redakce na Twitteru. Konečně se realizuje úzká spolupráce s českou komunitou LibreOffice (podívejte se na její facebookovou stránku a profil na Twitteru), jíž jsme na našem portále naplno otevřeli dveře a která využívá naši stránku jako jakýsi "blog". Účastníme se linuxových a open-source konferencí, na kterých zájemcům představujeme novinky a možnosti LibreOffice.

V roce 2019 také vyšly nové verze LibreOffice, dočkali jsme se i dvou aktualizací Apache OpenOffice. Zcela zásadní však byla vydání LibreOffice 6.2 začátkem února a LibreOffice 6.3 v polovině srpna. Opravné verze mezitím vycházejí s železnou pravidelností vždy uprostřed plánovaného release okna. Z projektu, o kterém mnozí před lety pochybovali, se vyklubal balík, který používá přes 200 milionů uživatelů na celém světě a který dle portálu TechRepublic představuje jednu z nejlepších open-source inovací za poslední desetiletí, jež "zachraňuje" linuxové uživatele od nutnosti používat Office 365 nebo Google Docs. LibreOffice je nyní dostupný v desktopové, webové a mobilní verzi.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za vaši pozornost a těšíme se na vás i v dalším roce, v němž oslavíme deset let existence nadace The Document Foundation.

christmass.jpg

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz